اخبار

کریم یاوری در اردبیل گفت: در سال 95 مبلغ 18هزار میلیارد تومان تسهیلات به 25هزار بنگاه اقتصادی پرداخت شده است.

کریم یاوری در اردبیل گفت: در سال 95 مبلغ 18هزار میلیارد تومان تسهیلات به 25هزار بنگاه اقتصادی پرداخت شده است.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اردبیل گفت: در طرح رونق تولید سال 95 به حدود 25 هزار بنگاه اقتصادی حدود 18 هزار میلیارد تومان برای رونق تولید و حفظ و تثبیت اشتغال تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از سه واحد تولیدی  آرتاپلاست - آذر ساروج سبلان و ذوب آهن اردبیل عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی ما صیانت از نیروی کار و تولید است و این امر در حمایت و پشتیبانی از رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی برای حمایت از مشاغل، پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها و حمایت از کارآفرینان، کارفرمایان، تولید کنندگان و صنعتگران تجلی می یابد.

وی گفت: در طرح رونق تولید سال 95 به حدود 25 هزار بنگاه اقتصادی حدود 18 هزار میلیارد تومان برای رونق تولید و حفظ و تثبیت اشتغال تسهیلات پرداخت شده است و حدود 23 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال 95 برای طی دوره های آموزش فنی و حرفه ای و ارتقا مهارت به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای در سراسر کشور معرفی شده اند.

یاوری افزود: طی 3 ماهه سال جاری به حدود 40 مرکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی مجوز تاسیس داده شده است  و حدود 20 مجوز نیز تمدید گردیده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: مطابق جدول ماده 7 قانون بیمه بیکاری: کارگران مجرد حداقل 6 ماه و حداکثر 36 ماه و کارگران متاهل حداقل 12 و حداکثر 50 ماه با داشتن شرایط سابقه پرداخت حق بیمه و بیمه بیکاری و سایر شرایط مندرج در قانون که بدون میل و اراده از کار بیکار شده باشند مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

وی به همه کارفرمایان و مدیران بنگاه های اقتصادی موکدا توصیه کرد مطابق قانون و مقررات نسبت به بیمه نمودن نیروی کار خود و پرداخت حق بیمه بیکاری آنان اهتمام ویژه و جدی به عمل آورند.

۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۸:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید