اخبار

ششمین نمایشگاه توانمندیهای بانوان در استان اردبیل در مرداد ماه سالجاری برگزار می شود.

ششمین نمایشگاه توانمندیهای بانوان در استان اردبیل در مرداد ماه سالجاری برگزار می شود.
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ا ردبیل: از سال 91 تا 95 پنج دوره نمایشگاه توانمندیهای بانوان در استان برگزار شده و ششمین نمایشگاه توانمندیهای بانوان استان اردبیل در مرداد ماه سالجاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، علی یزدانی گفت: بمنظور حمایت از اشتغال و معرفی و دستاوردهای بانوان، 5 دوره نمایشگاه توانمندسازی بانوان استان از سال 91 تا سال 95 در نمایشگاه بین المللی اردبیل برگزار شده و  ششمین دوره این نمایشگاه نیز در نیمه اول مرداد ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

مدیر امور اجتماعی این اداره کل با بیان اینکه هدف از رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی در هر کشوری فراهم ساختن رفاه مادی و معنوی برای مردم آن سرزمین از طریق تامین نیازها و توجه به کیفیت زندگی ، بهبود فضای کسب و کار و کرامت آنهاست، گفت: این امر محقق نمی شود مگر با کار و تلاش و همتی مضاعف همتی که در آن انگیزه های قوی معنوی و الهی و خدمت بی منت در آن نهفته باشد. برگزاری جشنواره امتنان از جامعه کار و تولید بمنظور معرفی و تقدیر از نمونه های جامعه کار و تولید استان همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز انجام می پذیرد و از سال 92 تا سال 95 تعداد 2 نفر بعنوان کارگر ملی 2 نفر بعنوان کارگر و یک واحد نمونه و گروه کار نمونه بعنوان منطقه ای درشمالغرب برگزیده شده و از سوی مقامات کشوری مورد تجلیل قرار گرفته اند.

وی گفت: از اهداف مهم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه کارگری افزایش و ارتقاء سلامت بهداشت کارگران و توجه به ایمنی آنان می باشد چرا که با هر حادثه چه فوتی و چه جرحی  خسارت هفتگی به جامعه وارد می گردد لذا این اداره کل در راستای حمایت از بهداشت و ایمنی کارگران هر ساله طبق برآورد نسبت به تاسیس یک خانه بهداشت در واحدهای بالای 50 نفر اقدام می نماید و در چهار سال گذشته در 4 واحد کارگری خانه بهداشت تاسیس گردیده است.

یزدانی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی در واحدهای کارگری گفت: دوره های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در واحدهای کارگری انجام می گیرد و بطور متوسط در هر سال بیش از 800 نفر از جامعه کارگری استان در دوره های مختلف آسیب های اجتماعی اعم از اعتیاد- طلاق - مهارت های زندگی شرکت می نمایند.

۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید