اخبار

در سه ماهه اول سال 96 به میزان 17486نفرساعت دوره آموزشی برای تعاونگران در استان اردبیل برگزار شده است.

در سه ماهه اول سال 96 به میزان 17486نفرساعت دوره آموزشی برای تعاونگران در استان اردبیل برگزار شده است.
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: در سه ماهه اول سال 96 به میزان 17486نفرساعت دوره آموزشی برای تعاونگران در استان اردبیل برگزار شده است و آموزش تعاونگران در سالجاری از افزایش 30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، فرهنگ رحیمی گفت: بخش تعاون استان اردبیل درشاخص تشکیل تعاونی در سه ماهه اول سال 95با تشکیل 28 تعاونی و در سه ماهه اول سال 96با 41 تعاونی در تعداد تشکیل نسبت به مدت مشابه 46% افزایش داشته است که بیشترین تشکیل در سال 95  و96 دراین مدت مربوط به تعاونی های متعارف تولیدی ( کشاورزی- صنعتی و معدنی)  و تعاونی های خدماتی در رتبه بعدی بوده است. ضمن اینکه در هر دو سال مورد مقایسه در شهرستان اردبیل بیشترین تشکیل صورت گرفته است.

مدیر تعاون این اداره کل با تاکید بر اهمیت آموزش تعاونگران افزود: در بخش آموزش های حقوقی - مدیریتی و حرفه ای به تعاونگران 12352نفر ساعت ،در سه ماهه اول سال95 و در سه ماهه اول سال 96 به میزان 17486نفرساعت دوره برگزار گردیده است و آموزش تعاونگران در سالجاری حدود 30% افزایش داشته است و تعداد 4 برنامه ترویجی در سه ماهه اول 95 اجرا شده بود که در مدت مشابه سالجاری به 5 مورد افزایش یافته است.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات به شرکتهای تعاونی گفت: در سه ماهه اول سال 95 مبلغ 3766میلیون ریال از طریق بانک توسعه تعاون تسهیلات به تعاونیها جهت توانمند سازی از محل صندوق توسعه ملی اعطا گردیده است.

فرهنگ رحیمی در بخش نظارت عمومی بر تعاونیها با اشاره به اینکه درجریان نظارت چگونگی فعالیت تعاونیهای مورد بازدید بررسی و در صورت مشاهده ایرادات و اشکالات قانونی ، موضوع طی نامه ای به تعاونی جهت رفع آن منعکس و پیگیریهای لازم بعمل می آید، افزود: در سه ماهه اول سالجاری تعداد 279 مورد از تعاونیهای فعال تحت پوشش در سطح استان اردبیل بازدید و نظارت لازم بعمل آمده است و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 34 درصد رشد داشته است و نظارت سال گذشته در مدت مذکور 208 مورد بوده است .

مدیر تعاون این اداره کل تعداد نظارت مالی بر تعاونیها در سه ماهه اول سالجاری را 236 مورد عنوان نمود و گفت:در مقایسه با سه ماهه اول سال گذشته در این بخش حدود 31 درصد رشد فعالیت داشته ایم و در جریان نظارت اسناد و مدارک مالی تعاونیهای مورد بازدید بررسی و گزارش لازم تهیه و درصورت وجود ایرادات ، موضوع کتباً به تعاونی جهت رفع آن منعکس می گردد .

وی افزود: در سه ماهه اول سالجاری تعداد 106 مورد مجمع عمومی اعم از مجمع عمومی عادی و یا فوق العاده توسط تعاونیهای فعال تحت پوشش استان برگزار گردیده و طبق دستور جلسه تصمیمات لازم اتخاذ گردیده است و مدارک مجامع عمومی برگزار شده پس از بررسی ، رفع اشکالات احتمالی و تأیید به اداره ثبت شرکتها جهت انجام عملیات ثبتی ارسال می گردد و در سه ماهه اول سالجاری تعداد 7 جلسه کمیسیون ماده (5) در سطح استان جهت بررسی صلاحیت کاندیداها و یا رسیدگی به شکایات اعضاء تعاونیها برگزار شده است و تعداد جلسات برگزار شده در مدت مشابه سال قبل 11 مورد بوده است و دلیل کاهش عملکرد 4 موردی در سال جاری بدلیل کاهش و حذف تعدادی از تعاونیها از مشمولیت کمیسیون ماده (5) توسط وزارت متبوع بوده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید