اخبار

47 درصد آراء صادره مراجع حل اختلاف در شهرستان اردبیل سازشی است.

47 درصد آراء صادره مراجع حل اختلاف در شهرستان اردبیل سازشی است.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل: در سه ماهه اول سالجاری در مقایسه با سال گذشته47 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف بصورت سازشی صادره گردیده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، اصغرمنافزاده مدیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل در تشریح امار عملکرد سه ماهه سال جاری این اداره درحوزه روابط کار اظهار کرد : درسه ماهه اول سال جاری تعداد 1144دادخواست به حوزه روابط کار این اداره واصل گردیده است .

وی افزود: مقایسه نسبت آراء سازشی صادره درمراجع حل اختلاف نشان می دهد که در سه ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته47 درصد کل آ راء صادره در مراجع حل اختلاف بصورت سازشی صادره گردیده است و این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته این میزان 5/40 درصد بوده که از رشد 5/6درصدی خبر میدهد.

مناف زاده گفت: در سال جاری در حوزه روابط کار اداره شهرستان اردبیل به منظور جلب رضایتمندی ارباب رجوع، افزایش سرعت انجام امور اداری مراجعین در تشکیل پرونده، صدور دعوتنامه، ابلاغ و همچنین کاهش زمان رسیدگی به پرونده های حل اختلاف، هیات سوم حل اختلاف شهرستان راه اندازی گردیده است.

وی همچنین ازکاهش شاخص زمان رسیدگی به پرونده های  مطروحه در مراجع حل اختلاف نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت شاخص زمان رسیدگی درسه ماهه اول سال 1395درهیات تشخیص و حل اختلاف به ترتیب 13/17 و 83/23 روز بود و  درسه ماهه اول سال جاری با توجه به تدابیر اتخاذ شده ازجمله افزایش تعداد هیات ها و رسیدگی به صورت فوق العاده در بعد از وقت اداری به 58/11 و 55/10 روز کاهش یافته است.

 اصغرمناف زاده در پایان تاکید کرد: در رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف نگاه ما درتصمیم گیری ها، حفظ نیروی کار موجود و لحاظ نمودن شرایط اقتصادی بنگاه و واحد تولیدی می باشد و با استفاده از ظرفیت تشکلات کارگری و کارفرمایی تلاش میگردد اختلافات به صورت توافقی و سازشی مرتفع گردد.

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید