اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: جهت تحقق اشتغال زایی در حوزه ICT باید از شرکت های فعال در این حوزه حمایت ویژه به عمل آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: جهت تحقق اشتغال زایی در حوزه ICT باید از شرکت های فعال در این حوزه حمایت ویژه به عمل آید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در جلسه کارگروه اشتغال کفت: جهت تحقق اشتغال زایی در حوزه ICT باید از شرکت های فعال در این حوزه حمایت ویژه به عمل آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در هفتمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان، که ظهر امروز در استانداری تشکیل شد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان‌ اینکه حوزه فناوری اطلاعات یکی از محورهای اشتغال‌زایی با پتانسیل بالا می باشد گفت: جهت تحقق اشتغال زایی در حوزه ICT باید از شرکت های فعال در این حوزه حمایت ویژه به عمل آید.

‌قاسم رحیمی در ادامه ‌اظهار داشت: اعتبارات پیش‌بینی شده در سال گذشته برای تخصیص به ایجاد مشاغل خانگی با کمک بانک صادرات به طور 100 درصد جذب شده و اعتبارات قرض‌الحسنه بانک ملت که اواخر سال 95 برای این موضوع اختصاص یافته بود علی‌رغم پیگیری‌ها هنوز تخصیص آن‌ها محقق نشده است.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث اقتصاد مقاومتی چند بسته کاری پیش‌بینی کرده که طرح کارورزی یکی از این موارد بوده که در استان اردبیل 6 هزار و 500 نفر متقاضیان این طرح ثبت نام کرده‌اند و این در حالی است که واحدهای پذیرنده که در حدود 30 واحد است در طرف مقابل برای جذب این نیروهای خودشان نیز ثبت نام می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: انتظار داریم که واحدهای پذیرنده و تولیدی استان اردبیل از این طرح استقبال کرده و برای ثبت نام متقاضیان به افراد جویای اشتغال اقدام کنند، چرا که بحث نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارتقا و پیشرفت یک واحد تولیدی است که امیدواریم با اهمیت بخشیدن به این موضوع بتوانیم شاهد تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و نیز ایجاد تولید و اشتغال در استان باشیم.

رحیمی تصریح کرد: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با هماهنگی و تعامل مناسب با سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه اداره کل ارتباطات و اطلاعات در این حوزه نیز برای ایجاد اشتغال به جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اقدام کرده و حمایت‌های مناسبی از شرکت‌ها و فعالان حوزه آی.سی.تی انجام می‌شود، چرا که ظرفیت اشتغال در این حوزه بسیار بالا بوده و باید با حمایت از شرکت‌های فعال در استان اردبیل این امر را تحقق بخشیم.

وی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با توجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بحث اشتغال برای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان بیکار استان را در دستور کار قرار داده و تمام تلاش خود را به کار برده که در حوزه‌های مختلف و با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های ویژه بتواند در این مدت آمار بیکاری را در استان کاهش دهد ما امیدواریم با استفاده از مراکز و امکانات تحت نظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتوانیم در راستای ایجاد اشتغال در استان گام موثری را برداریم.

۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید