اخبار

استاندار اردبیل: معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل در فضای مجازی بسیار اثرگذار است.

استاندار اردبیل: معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل در فضای مجازی بسیار اثرگذار است.
استاندار اردبیل گفت: امروزه تعداد زیادی از افراد جامعه با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ارتباط دارند و استفاده از این ظرفیت برای معرفی جاذبه‌های گرشگری در استان اردبیل می تواند بهترین زمینه باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، دکتر خدابخش در ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: ظرفیت  استان اردبیل در جذب گردشگر چشمگیر است اما باید از تمامی پتانسیل ها برای جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم استفاده شود و در این راستا بهره گیری از فضای مجازی بمنظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان، بهترین گزینه است.

استاندار اردبیل گفت: تاکنون برای جذب و معرفی ظرفیت گردشگری استان، از ظرفیت فضای مجازی استفاده مقبول نشده است و ما می توانیم با تبلیغات و جذب گردشگر به استان، ده‌ها شغل برای جوانان بیکار فراهم کنیم و باید از این فرصت به نحو شایسته بهره گیری کرد و یکی از بخش هایی که فعالان حوزه فضای مجازی می توانند در آن ورود یابند، بازاریابی در فضاهای مجازی برای تولیدات صنایع دستی استان است که 72 هزار شاغل صنایع دستی استانی از دست یابی به آن عاجز هستند.

وی مهم ترین هدف دولت را اشتغال آفرینی برای جوانان عنوان نمود و گفت: اشتغالزایی برای آموختگان دانشگاهی در استان نیازمند ایجاد ظرفیت است و با فراهم سازی زیرساخت‌های مناسب، حمایت و بهره گیری از امکانات موجود در حوزه آی سی تی، برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان شغل مناسب فراهم سازیم.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خلاقیت و کارآیی جوانان و استفاده از نیروی جوان تلاشگر برای اشتغال آفرینی افزود: با جرای طرح تکاپو در بخش فناوری اطلاعات در مدت سه سال برای تعداد 4 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود و همه این تعداد نفرات بصورت تخصصی باید تمامی دوره‌های خود را گذارنده باشند. 

دکتر خدابخش در ادامه گفت: فعالان در حوزه‌های مختلف اقتصادی باید در استفاده از ظرفیت فضای مجازی، رعایت امنیت لازم در فضای مجازی ایجاد کنند و با این کار برای مخاطبان خود در فضای مجازی اعتماد آفرینی نمایند. کارآفرینان حوزه های فن آوری اطلاعات و ارتباطات در خصوص تولید فضاهای کسب و کار اینترنتی و شتاب دهنده به فعالیت های دستگاه های اجرایی برنامه تدوین می کنند که لازم است دستگاه های اجرایی از این ظرفیت ها استفاده کنند.

۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید