اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: با کاهش سود بانکی، ارتقای فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخل و معنویت افزایی باید زمینه ساز انتقال سرمایه های کلان از حساب های بانکی به بخش تولید و اشتغال باشیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: با کاهش سود بانکی، ارتقای فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخل و معنویت افزایی باید زمینه ساز انتقال سرمایه های کلان از حساب های بانکی به بخش تولید و اشتغال ب
دکتر رحیمی در همایش ائمه جماعات واحدهای کارگری استان، کاهش سود بانکی و ارتقای فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخل و معنویت افزایی را زمینه ساز بازگشت سرمایه های کلان از سیستم بانکی به بخش تولید و اشتغال عنوان کرد.

رحیمی عنوان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه گسترده در عرصه ارائه خدمت به مردم است که از زمان قبل از تولد افراد در مراکز ژنتیک زیرنظر سازمان بهزیستی تا بعد از وفات توسط صندوق بازنشستگی به خانواده فرد متوفی خدمت ارایه می کند.
وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای 13 سازمان و اداره کل  در استان می باشد که از جمله آن می توان به تامیین اجتماعی، فنی حرفه ای، بانک توسعه تعاون و دیگر دستگاههای زیرمجموعه وزارت متبوع در استان اشاره کرد.
وی افزود: تعداد 194 هزار نفر کارگر تحت پوشش بیمه نشان گر وجود ظرفیت و پتانسیل بالا جهت ارتقا فرهنگ نماز و نمازخانه در این قشر از افراد جامعه می باشد.
ایشان خاطر نشان کرد: اگر نیروی کار و کارگری واقعا نیروی معتقد باشد الزاما این اعتقاد در بهبود وضعیت اقتصادی کشور تاثیر گذار و محسوس خواهد بود. به طور مثال مردم با التزام به مفاهیم دینی و اعتقادی در زمان هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحملی علیه دشمن به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و برای میهن عزیزمان با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی موجود، بهترین شرایط را رقم زدند.
رحیمی گفت: هرکس در جایگاه خود با وجدان کاری، امورات محوله خود را درست انجام دهد، همین امر زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد شد و در همین راستا نیروهای کار و کارگری که از نیروی انسانی مهم و تاثیرگذار در امر کار و اشتغال می باشند، اگر با دیدگاه اعتقادی کار خود را انجام دهند مطمئنا بسترساز اقتصاد مقاومتی خواهند شد.
وی در ادمه افزود: رکود، تورم و عدم ثبات اقتصادی از سال 85 به بعد باعث عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه تولید و اشتغال شد و امروزه با عبور از مشکلات با کاهش سود بانکی، ارتقای فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخل و معنویت افزایی باید زمینه ساز انتقال سرمایه های کلان از حساب های بانکی به بخش تولید و اشتغال باشیم.

همایش ائمه جماعات واحدهای کارگری استان با همکاری کارخانه سیمان آرتا اردبیل با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان و امام جمعه شهرستان نمین و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و ائمه جماعات واحدهای کارگری تشکیل یافته بود که در پایان این مراسم از ائمه جماعت واحدهای کارگری حاضر در این همایش با اهدای لوح تقدیر، تجلیل و قدردانی شد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۶:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید