اخبار

استاندار اردبیل از حمایت گروههای کاری کارآفرین و افراد دارای ایده های نو و برتر با تسهیلات ارزان قیمت خبر داد.

استاندار اردبیل از حمایت گروههای کاری کارآفرین و افراد دارای ایده های نو و برتر با تسهیلات ارزان قیمت خبر داد.
استاندار اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان از حمایت گروههای کاری کارآفرین و افراد دارای ایده های نو و برتر با تسهیلات ارزان قیمت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، دکتر خدابخش در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: با توجه به اینکه کسب و کارهای دانش بنیان بیشتر در دانشگاهها و با حضور دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلان شکل می گیرد لزوم آشنا ساختن این افراد با حوزه های مهم کارآفرینی و فضای کسب و کار بسیار مهم می باشد و این افراد باید علاوه بر بکارگیری نوآوری و خلاقیت در حوزه تخصصی خود، با حوزه های مهمی همچون مفاهیم اقتصادی، بازاریابی، مدیریت، تشخیص فرصت ها، پرورش خلاقیت، نوشتن مدل و طرح کسب و کار نیز آشنا باشند.
استاندار اردبیل افزود: دولت تدبیر و امید با حمایت از طرح تکاپو و شرکتهای دانش بنیان زمینه و بستر خوبی را برای اشتغال ایجاد کرده و مدیران دستگاههای اجرایی هم اقدام عملی در این راستا بمنظور پیشبرد امور باید انجام دهند. دولت متولی سیاستگذاری و زمینه سازی جهت ایجاد و تثبیت اشتغال است و بخش خصوصی هم باید از این بستر برای ایجاد فرصتهای شغلی استفاده کند البته دولت نیز از افراد کارآفرین در توسعه و پیشرفت طرحهای کارآفرینانه و دانش بنیان که دارای ایده های نو و برتر می باشند با اعطای تسهیلات ارزان قیمت و زمین حمایت می نماید.
وی افزود: در عصر حاضر اشتغال تنها در بخش تولید خلاصه نمی شود و قسمت اعظم آن در بخش خدمات نهفته است و افراد خلاق و مبتکر با شناسایی ایده های نو برای ایجاد کسب و کار جدید در بخش خدمات توانسته اند بسیار موفق عمل کرده و کارآفرین برتر و موفقی باشند.
دکتر خدابخش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در استان چهار جلسه شورای برنامه ریزی و ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال و ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل می شود که همه مرتبط و دخیل در امر اشتغال هستند و ما تلاش می کنیم با برنامه ریزی در این جلسات بمنظور بهبود فضای کسب و کار و ایجاد فرصتهای شغلی جدید در استان گام برداریم.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۰:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید