اخبار

برگزاری جلسه بررسی صلاحیت متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره کارآفرینی در استان اردبیل

برگزاری جلسه بررسی صلاحیت متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره کارآفرینی در استان اردبیل
جلسه بررسی و تائید صلاحیت علمی و فنی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، جلسه بررسی و تائید صلاحیت علمی و فنی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی کارآفرینی در استان اردبیل با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و دیگر اعضای فنی جلسه در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
دکتر رحیمی در این جلسه با اشاره به اهمیت مسئله اشتغال گفت: اشتغال دغدغه اصلی مسئولین در کشور است و تاکید مقام معظم رهبری با نامگذاری در آغاز سال جدید به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مبین این نکته می باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: ما تلاش داریم از طریق برگزاری جلسات توجیهی برای دانشجویان، دانش آموزان و همچنین کارجویان ثبت نام شده، آنان را با اصول اولیه ورود به فضای کسب و کار آشنا کنیم و روحیه کارآفرینی را در کارجویان تقویت کنیم و تا از طریق این شیوه راهبردی بتوانیم کارجویان را از تلاش برای اشتغال از طریق استخدام به سوی کارآفرینی و ورود به فضای کسب و کار سوق دهیم.
وی افزود: کارجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت کسب موفقیت در عرصه کسب و کار نیازمند کسب اطلاعات و دریافت آموزشهای لازم در خصوص قوانین کار و تامین اجتماعی – قوانین مالیاتی و آشنایی با اصول حسابداری و شیوه های نوین بازاریابی می باشند و باید با ارائه آموزشهای لازم به کارجویان، زمینه فعالیت و حضور آنان را در عرصه کسب و کار فراهم نمود.
دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید یک پکیج در ارتباط با اطلاعات لازم و اولیه کارآفرینی و پتانسیل های موجود در استان برای ایجاد اشتغال آماده و به کارجویان ارائه شود و با طراحی یک مدل بومی برای اشتغال، کارجویان را به فضای کسب و کار و کارآفرینی رهنمون سازیم و در این راستا با مساعدت و یاری مقام عالی استان و سایر مسئولین از طریق جلسات کارگروه تخصصی اشتغال از کارآفرینی کارجویان در عرصه کسب و کار پشتیبانی کنیم.
در ادامه این جلسه که با هدف توسعه فعالیتهای کارآفرینانه با توجه به مزیت ها و ظرفیتهای اقتصادی و افزایش سهم فعالیتهای کارآفرینانه استان و ایجاد ارتباط منطقی و پایدار بین فعالیتهای کارآفرینانه و تولید و ارائه مشاوره های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده، کارآفرینان و متقاضیان ایجاد بنگاههای اقتصادی تشکیل یافته بود درخواست 5 نفر از متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان را با انجام مصاحبه تخصصی حضوری بررسی و با صدور مجوز فعالیت برای 4 نفر از متقاضیان موافقت نمودند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۸:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید