اخبار

در یکسال گذشته 47842 نفر ساعت آموزشهای تخصصی و مهارتی برای تعاونگران استان اردبیل برگزار شده است.

در یکسال گذشته 47842 نفر ساعت آموزشهای تخصصی و مهارتی برای تعاونگران استان اردبیل برگزار شده است.
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در گزارش عملکرد سال 95 بخش تعاون استان: در یکسال گذشته 47842 نفر ساعت نشست های تخصصی و کارگاههای آموزشی برای تعاونگران برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، فرهنگ رحیمی در گزارش یکساله 95 بخش تعاون استان گفت: در سال 95 تعداد 113 شرکت تعاونی با 9174 نفر عضو جذب شده در استان تشکیل شده و فرصت شغلی جدید ایجاد شده در شرکت تعاونیها 1624 نفر بوده است.

مدیر تعاون این اداره کل ضمن تاکید بر توسعه اقدامات مربوط به فرآیندهای کسب اطمینان از حسن اجرای مقررات و ضوابط حقوقی و رعایت حقوق اعضاء و کنترلهای مالی در شرکتهای تعاونی گفت: یکی از اهداف مهم در امر نظارت بر تعاونیها، ارتقای تعاونیها به موسسات اقتصادی سالم مشارکتی و آرمان خواه توام با دسترسی آسان اعضاء به اطلاعات مالی و تسهیل در مشارکت آنها در فرآیندهای تصمیم گیری شرکت تعاونی است.

وی افزود: در سال 1395 مجموعا 1971 مورد نظارت بر شرکتهای تعاونی در استان انجام گرفته که تعداد 1083 مورد نظارت عمومی و 888 مورد نظارت مالی بوده است.

فرهنگ رحیمی ضمن اشاره به اهمیت آموزش در بخش تعاون بمنظور پرورش قابلیتهای تخصصی و مهارتی منابع انسانی شرکتهای تعاونی گفت: آموزش و ارتقای کارآیی و اثربخشی منابع انسانی در مدیریت تعاونیها می تواند نقش ارزنده ای در موفقیت این شرکتها از حیث افزایش بهره وری و ارزش افزوده بیشتر و کاهش ریسک در سرمایه گذاری ایفا نماید که در این راستا با تاکید بر توانمندسازی اعضای هیئت مدیره، بازرسان و مدیران عامل شرکتهای تعاونی بعنوان رکن اصلی در آموزش هدف گذاری شده است و در یکسال گذشته به میزان  47842 نفر ساعت نشست های تخصصی و کارگاههای آموزشی در این استان برای تعاونگران برگزار شده است.

وی در ادامه سخنان خود، تسهیلات بانکی پرداخت شده به 24 شرکت تعاونی استان در سال 1395 را از منابع مختلف برای تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال جدید 131877میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در سال گذشته تعداد 595 واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل و تقسیط شده است.

مدیر تعاون این اداره کل در بخش دیگری از گزارش خود میزان صادرات بخش تعاون استان اردبیل را در سال گذشته 12203 هزار دلار اعلام کرد.


۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید