اخبار

مراسم تودیع استاندار سابق و معارفه استاندار جدید اردبیل برگزار شد

با حضور وزیر کشور و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و جمع کثیری از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان، جلسه تودیع استاندار سابق و معارفه استاندار جدید اردبیل پیش از ظهر دیروز در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی استانداری اردبیل دکتر عبد‌الرضا رحمانی‌فضلی گفت: ما تنها با  تکیه به ملت قادر هستیم با قدرت و توان مضاعف کارها را به پیش ببریم چرا که همه مسوولان و دلسوزان این نظام معتقدند که مردم ولی نعمت ما هستند و باید قدر حضور آحاد مردم را در صحنه بهتر بدانیم.
وزیر کشور  در بخش دیگری از سخنان خود از مردم به عنوان نقطه قوت و قدرت نظام اسلامی و موضع اقتدار و عظمت یاد کرد و افزود: اگر اقتصاد ما با تکیه بر بخش خصوصی توانمند شود علاوه بر تاثیرات اقتصادی ، نتیجه این حضور را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتلای فرهنگ جامعه شاهد خواهیم بود.
وی تصریح کرد:‌ ما امروز معتقدیم فرصت و وقت خوبی است تا در قالب مذاکرات، سعه صدر بتوانیم توانمندی های خودمان را به دنیا نشان دهیم تا غرب بداند که جمهوری اسلامی ایران از نقطه ضعف  با آن ها حرف نمی‌زند. او تاکید کرد:  انتخابات ریاست جمهوری فضایی را فراهم کرد تا  ما در اوج اتحاد و عظمت داخلی بتوانیم وارد مذاکرات شده و طمع دشمن را خنثی کنیم.
وی گفت: روز بعد از انتخابات شاهد افزایش ارتباطات و پیام‌های تبریک از سوی سران کشورهای مختلف بودیم و سفر رییس جمهور به نیویورک زمینه ساز مسابقه برای ارتباط و تقویت تعاملات با ایران اسلامی بود که پیشنهادات مختلفی نیز در این سفر اتفاق افتاد تا این که شاهد برگزاری مذاکرات ژنو یک و دو به رغم سنگینی قدرت رسانه‌ای و جنگ زرگری غرب بودیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم گفت: استاندار جدید باید با پرهیز از پرداختن به امور جزیی به توسعه و پیشرفت همه جانبه استان کمک کند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن عاملی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی که نیاز اساسی استان است از همه مسوولان خواست که برای تحقق این امر تلاش کنند. وی با اشاره به اندک بودن سرانه تولید ناخالص ملی در استان این میزان را نصف سرانه کشوری دانست و گفت: این موضوع برای استانی چون اردبیل با ظرفیت های مختلف کشاورزی ، صنعتی و اقتصادی پذیرفتنی نیست.
وی افزود: رعایت اعتدال ، عقلانی رفتارکردن و تشدید نکردن مرزبندی ها از جمله مهم ترین اقداماتی است که عمل کردن به آنها از سوی استاندار ضرورت دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تاکید بر مدیریت منابع انسانی از سوی استاندار جدید اردبیل گفت: توسعه همه جانبه استان و کشور به مدیران میانی وابسته است و استاندار اردبیل باید ظرفیت های جدید مدیریتی استان را کشف و از آنها برای توسعه استان کمک بگیرد.

مجید خدابخش در بخش دیگری از مراسم معارفه خود به عنوان استاندار جدید اردبیل افزود: بستر سازی و استفاده از ظرفیت های داخلی و خارجی استان و فعال کردن واحدهای صنعتی و تولیدی برای توسعه استان ضروری است.
استاندار اردبیل گفت: برای تحقق جماسه اقتصادی راهی جز مردمی کردن اقتصاد و توجه به قابلیت های بخش خصوصی نیست.
وی اظهار کرد: باید موانعی که برای سرمایه گذاران استان چه به صورت آگاهانه و چه ناآگاهانه ایجاد شده است با کمک مسوولان و مردم برطرف شود.
او با اشاره به محدودیت منابع مالی دولتی بیان کرد: باید با اعتماد به مردم برای استفاده از ظرفیت های داخل استان مسیر توسعه را هموار کنیم.
استاندار اردبیل ادامه داد : در این خصوص نیازمند همکاری تمامی دستگاه های اجرایی ، مردم و مسوولان هستیم تا شاهد توسعه استان در آینده نزدیک باشیم.
خدابخش تاکید کرد : مسوولیت، یک امانت و نعمتی الهی است و شکر این نعمت با برداشتن باری از دوش مردم به جا آورده می شود.

در پایان این مراسم حکم انتصاب مجید خدابخش بعنوان استاندار جدید اردبیل اعطا و  از زحمات اکبر نیکزاد استاندار سابق اردبیل تجلیل شد.

مجید خدابخش استاندار جدید اردبیل متولد 1335 اردبیل و تحصیلات خود را به ترتیب در مقطع های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مهندسی برق و الکترونیک و مدیریت دولتی به پایان رسانده و در سمت های معاونت عمرانی و معاونت سیاسی، امنیتی استانداری های آذربایجان غربی و شرقی خدمت کرده است. وی  برای مدت کوتاهی سرپرستی استانداری آذربایجان شرقی را بر عهده داشت و در سال های اخیر نیز به عنوان مدیرعامل در چند شرکت بزرگ سرمایه گذاری صنعتی دولتی و نیمه دولتی مشغول فعالیت بود.
۲۸ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید