اخبار

جوابیه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به خبرگزاری مهر در استان اردبیل

جوابیه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به خبرگزاری مهر در استان اردبیل
با توجه به مطلب عنوان شده در شماره 287 مورخ 11/2/92 نشریه فروغ آذربایجان به نقل از خبرگزاری مهر در خصوص نرخ بیکاری استان اردبیل، واحد روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بمنظور شفاف سازی افکار عمومی و ارائه دلایل بر اساس مستندات موجود، جوابیه ای خطاب به خبرگزاری مهر در استان اردبیل بدین شرح منتشر نمود:
1- براساس مقررات مسئولیت تهیه ، اعلام و انتشار هرگونه آمار رسمی با مرکز آمار ایران است و آمار ارائه شده خارج از آن مرجع قابل استناد نمی باشد.
2- نرخ بیکاری 2/16 درصد که به نقل از آن خبرگزاری برای سال 1391 اعلام گردیده است صرفا مربوط به زمستان سال مذکور می باشد و با توجه به وضعیت جوی استان و رکود فعالیت در بخش های کشاورزی و ساختمانی افزایش درصد آن نسبت به فصول دیگر طبیعی می باشد، لازم به ذکر است نرخ بیکاری استان در سال 1391 به ترتیب فصول عبارتست از: فصل بهار 8/11 – تابستان 6/13 – پائیز 3/12 – زمستان 3/16 و میانگین سالانه آن معادل 13 درصد می باشد.
3- آمارهای دقیق جمعیتی و نرخ بیکاری توسط مرکز آمار ایران در دوره های 5 یا 10 ساله در قالب سرشماریهای آماری نفوس و مسکن تهیه و ارائه می گردد و طرح های آماری نیروی کار که بطور فصلی و استانی تهیه می شوند صرفا برای استفاده برنامه ریزان بوده و استناد مسئولین استانی به این آمارها دارای استناد قانونی می باشد.
4- هدف از طرح راست آزمایی سنجش میزان صحت آمار وارد شده به سامانه رصد برای تحقق اشتغال هر سال بوده و ارتباطی به میزان و نرخ بیکاری و تعداد شاغلین و بیکاران استان ندارد.
5- در خصوص نظارت بر روابط بین کارگر و کارفرما و صیانت از نیروی انسانی شاغل، از نگارنده محترم مطلب دعوت می شود با هماهنگی قبلی از مراجع حل اختلاف و اداره بازرسی کار بازدید بعمل آورند تا حقایق روشن شود.
6- در مورد آنچه که تحت عنوان سکوت و بایکوت خبری از سوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عدم اطلاع رسانی درج شده است پاسخ را خود نگارنده محترم داده است و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز اردبیل سهل الوصول ترین و کم هزینه ترین منبع دریافت و انتشار اخبار و اطلاعات برای عموم و بویژه مطبوعات محترم می باشد.
7- در خصوص برنامه های مربوط به اشتغال، گواهی خبرنگاران محترم رسانه ها که در جلسات کارگروههای مرتبط از جمله کار گروه تخصصی اشتغال ، توسعه بخش کشاورزی ، ستاد تسهیل سرمایه گذاری ، بازدیدهای حضوری مسئولین استان از واحدهای تولیدی و... شرف حضور دارند، کفایت می کند.
8- اظهارات استاندار محترم اردبیل در مورد تعهد و تحقق اشتغال سالانه استان براساس تعاریف و مستندات بین المللی و ملی مبنای علمی و قانونی دارد که در جلسات شورای اداری و سایر جلسات مرتبط اعلام گردیده است.
نهایتا ضمن احترام کامل به اصحاب قلم و مطبوعات، این اداره کل آمادگی خود را جهت ارائه هرگونه گزارش و آمار و اطلاعات در راستای شفاف سازی اذهان عمومی و اطلاع رسانی صحیح اعلام می نماید.

روابط عمومی
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید