اخبار

دیدار نمایندگان کارگران با استاندار اردبیل در هفته کارگر

دیدار نمایندگان کارگران با استاندار اردبیل در هفته کارگر
به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر، دیدار نمایندگان کارگران و اعضاء مراجع حل اختلاق، تشکلات مدنی، کارفرمایان وکارآفرینان با استاندار اردبیل درسالن شیخ صفی استانداری برگزار گردید.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اردبیل، در این دیدار، استاندار اردبیل با اشاره به نقش و اهمیت جامعه کارگری در چرخه اقتصاد کشور، گفت: کارگران با تلاش در عرصه کار و تولید چرخهای اقتصادی کشور را به حرکت در می آورند و این تلاشگران نقش سازنده ای در اقتصاد پویای این کشور دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تلاش و زحمات  کارگران را در واحدهای تولیدی مایه عزت و سربلندی نظام دانست و گفت: مقام کارگر در مفاهیم دینی و اسلامی ، جایگاه ویژه ای دارد و تکریم و ارج نهادن به این قشر تلاشگر وظیفه همه ماست .

اکبر نیکزاد با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی خاطر نشان کرد : جامعه تولید گران استان اردبیل در این سال ، با همتی مضاعف علاوه بر حضور حماسی در انتخابات پیش رو ، در جبهه اقتصادی نیز به کار و تولید می پردازند. وی نیروی انسانی را در بدنه نظام ، اصلی ترین سرمایه  عنوان کرد و افزود : برای صیانت از سرمایه انسانی ، باید به سلامت این قشر زحمت کش نیز توجه ویژه داشت چرا که  توجه به سلامت کارگران باعث افزایش و رونق کار و تولید می شود.
رییس کارگروه اشتغال استان با اشاره به توفیقات کشور در طول انقلاب اسلامی چه در ایام قبل از جنگ و چه در بعد از دوران جنگ ، سازندگی و تلاش مضاعف دلسوزان نظام را یادآور شد وتصریح کرد: الگوی موفقی که امروز مورد توجه بسیاری از کشورهای اسلامی و صاحب دولت های آزادی خواهانه شده است اغلب برگرفته از مولفه های ارزشی و اسلامی است که در آن تکریم و بزرگداشت کارگر و اهمیت دادن به مجاهدت و کار او مورد توجه بوده است .
استاندار اردبیل خاطر نشان کرد : در بسیاری از جلسات وبازدیدهای خود با درک شرایط کارگران وشنیدن درد دل آن ها سعی کردیم گره ها و مشکلات فراروی این حوزه را باز کنیم چراکه معتقدیم مجاهدت در سنگر عمران وآبادانی کشور و تولید بیش تر، کم تر از مجاهدت در مقابله با دشمن نیست.
وی با بیان این که این کارگران هستند که چرخ تولید و اقتصاد کشور را به حرکت درمی آورند افزود : ما باید با تمام توان  و کوشش در جهت خدمت و پیشرفت کشور عزیزمان گام های موثرتری بر داریم تا در تمامی حوزه های اقتصادی بی نیاز از دیگر کشور ها باشیم .
نیکزاد اظهار داشت : کار گران نقش مهمی در تحقق حماسه اقتصادی دارند به طوری که در دوران هشت سال دفاع مقدس ، دوران سازندگی و عرصه های مختلف تاکنون نقش آفرینی های زیادی داشته اند .
استاندار اردبیل تولید را شالوده اقتصادی پویا دانست و گفت : دست یافتن به اقتصاد پویا  آرزوی هر کشوری است و برای این که ما بتوانیم به این مهم دست یابیم مشکلات تولید را مرتفع نموده و با استفاده از خلاقیت و توانایی و تولیدات داخلی خود اثر مثبتی در پیشرفت و آبادانی کشور داشته باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ثمرات هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت : از اثرات مثبت این کار، رونق تولید ، عمران وآبادانی روستاها و افزایش امید به کسب درآمد بیش تر در مناطق محروم بود که اگر به صورت کامل اجرایی شود آثار عدالتی آن بیش تر ظهور و بروز پیدامی کند.

در ادامه  این مراسم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ضمن ارائه گزارش از برنامه های ستاد گرامیداشت هفته کارگر استان و مصوبات جلسات این ستاد گفت:  غبار روبی مزار شهداء و تجدید میثاق جامعه کار  و تولید با آرمان های انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری ،، دیدار جامعه کارگری و کارفرمایی با مسوولان استان ، برگزاری مراسم تجلیل از کارگران و واحدهای تولیدی نمونه ، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی مختلف برای کارگران از برنامه های در دست اجرای ستاد استانی در هفته کارگر می باشد. همچنین در این مراسم فرمانده  بسیج کارگری استان نیز گزارشی از فعالیتها و برنامه های تدارک دیده شده برای هفته کارگر گزارشی ارائه نمود.


۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید