اخبار

تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کارهای خانگی پرداخت می‌شود

مشاغل خانگی
سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال استان اردبیل کل اعتبار تسهیلات ارزان قیمت مشاغل خانگی در سال جاری را ۳۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اصغر مناف‌زاده با اعلام جزئیات و نحوه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت: در سال جاری دو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران وظیفه پرداخت تسهیلات این حوزه را بر عهده دارند و متقاضیان به نوبت برا اساس ثبت نام در سامانه اینترنتی مشاغل خانگی و نظر دستگاه تخصصی به بانک معرفی می شوند.

وی عنوان کرد: کل اعتبار سال جاری مشاغل خانگی ۳۳۰ میلیارد ریال است که توزیع شهرستانی آن براساس شاخص‌های  مصوب شورای برنامه‌ریزی استان از جمله تعداد جمعیت و نرخ بیکاری است.

سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به سهم مشاغل خرد و خانگی در اقتصاد استان گفت: در راستای حمایت از این مشاغل اولویت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با طرح‌های پیشران و پشتیبان می باشد.

مناف‌زاده تصریح کرد: نظارت بر متقاضیان بهره‌مند از تسهیلات بعد از یکماه توسط کمیته نظارت شهرستان انجام خواهد شد و با کسانی کا تسهیلات را در خارج از کسب و کار خود هزینه کرده باشند طبق مقررات قانونی برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که از تسهیلات مشاغل خانگی سال‌های ماضی استفاده کرده باشند، نمی‌توانند مجددا از تسهیلات برخوردار گردند، مگر ماهیت طرح خود را به شکل کسب و کار پشتیبان تغییر دهند.

سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال استان اردبیل گفت: با تصویب قانون ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی در مجلس از سال 89 و با تشکیل ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۱ هزار مجوز مشاغل خانگی تاکنون در استان اردبیل صادر شده است.

 

۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید