اخبار

فعالیت 16 نیروی کار خارجی در استان اردبیل

اتباع بیگانه اردبیل
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: تعداد 16 نفر نیروی کار غیر ایرانی با هدف انتقال دانش فنی با صدور پروانه اشتغال در واحدهای صنعتی استان مشغول به کار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ "بهروز رحیم زاده" با اعلام این خبر گفت: بررسی و موافقت درخواست صدور یا تمدید روادید با حق کار مشخص و پروانه کار برای اتباع خارجی بر حسب قوانین و مقررات و فقط در جهت انتقال دانشی فنی و با هدف جایگزینی نیروی کار داخلی انجام می شود.

وی افزود: در سال جاری با تشکیل 4 جلسه هیات فنی اشتغال اتباع خارجی جهت بکارگیری اتباع خارجی توسط کارفرمایان یا تمدید پروانه کار آنها، نهایتا با صدور 16 پروانه به کارگیری اتباع خارجی موافقت شد. 

رحیم زاده گفت: ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را متولی و تنها مرجع رسمی برای صدور مجوز و پروانه اشتغال به اتباع خارجی دانست و گفت: با اتمام مهلت مجوز صادر شده، پروانه اشتغال ۱۷ تبعه خارجی طی سال گذشته در استان باطل شد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: در راستای نظارت بر بکارگیری اتباع خارجی و جلوگیری از اشتغال غیرمجاز آنها، بازرسی مشترک از کارگاه ها به همراه نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی و نماینده اداره اطلاعات استان انجام می شود.

وی با بیان اینکه نیروی کار خارجی برای اشتغال حتما باید مجوز رسمی داشته باشند، افزود: در راستای سیاست‌های دولت در زمینه صیانت از نیروی کار داخلی و ساماندهی اتباع بیگانه کارفرمایان و پیمانکاران ملزم به استفاده از نیروی کار داخلی هستند.

رحیم زاده: در سال جاری جمعا 16 تبعه خارجی در کارگاه ها و واحدهای تولیدی استان فعالیت داشتند که عمدتا از اتباع چینی، آذربایجانی، ترکیه و یک نفر تبعه افغانی دارای همسر ایرانی است.

۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید