اخبار

لزوم سه جانبی گرایی و حفظ منافع شرکای اجتماعی

روابط کار
سرپرست تعاون، کار و رفاه احتماعی استان اردبیل در نشست با اعضای مراجع حل اختلاف، سه جانبه گرایی و حفظ منافع شرکای اجتماعی را از ارکان اصلی ساختار این وزارت عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ بهروز رحیم زاده در نشست هم اندیشی با اعضای مراجع حل اختلاف گفت: یکی از اساسی‌ترین وظیفه این وزارت حفظ تعادل میان کارگر و کارفرما است.
 
وی با تاکید بر لزوم سه جانبه‌گرای در هیات‌های تسخیص و حل اختلاف این اداره‌کل گفت: رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی و صدور آرا باید به دور از هرگونه ملاحظه و صرفا در چهارچوب قانون باشد‌.
 
رحیم‌زاده بیان اینکه شرکای اجتماعی این وزارت به عنوان ضلع سوم سه جانبه گرایی محسوب می شوند افزود: رسیدگی به مشکلات کارگران و کارفرمایان با تقویت تشکل ها و افزایش توان مطالبه گری یکی از موضوعاتی مهمی بوده که پیگیری خواهد شد.
 
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با عنوان رسیدگی سالانه نزدیک به 7 هزار پرونده شکایت در هیات‌های تشخیص این اداره کل افزود: از این تعداد بیش از ۲ هزار پرونده با اعتراض طرفین دعوی در هیات‌های حل اختلاف مورد رسیدگی مجدد قرار می‌گیرد.
 
بهروز رحیم‌زاده با اعلام کاهش نقض آرای مراجع حل اختلاف این اداره کل در دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: بیش از ۹0 درصد از آرای این اداره کل در شعب دیوان عدالت اداری تایید می‌شود.
 
وی استقلال مراجع حل اختلاف یکی از اصلی‌ترین موضوعات و برنامه‌های این اداره کل دانست و گفت: نمایندگان کارگران و کارفرمایان باید با حضور مستمر خود در جلسات رسیدگی به شکایات حافظ منافع قشر خود باشند‌.
 
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: هم اکنون 15 هیات تشخیص و 5 هیات حل اختلاف وظیفه رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی استان را بر عهده دارند.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید