اخبار

40 درصد از دانش آموختگان دانشگاهی آموزش مهارتی می‌بینند

آموزش فنی و حرفه ای
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: 40 درصد از دانش آموختگان دانشگاهی در کارگاه ها و آموزشگاه های این سازمان آموزش مهارتی می بینند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف توسعه ظرفیت آموزش های مهارتی برگزار شد.

علی اوسط هاشمی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک مجموعه ای بزرگ با جامعه مخاطب فراگیر است افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان یک نهاد آموزشی غیر رسمی وظیفه توسعه مهارت آموزی در جامعه را به عهده داشته و در این خصوص تعامل سیستم آموزشی رسمی و غیر رسمی به شدت احساس می شود.

وی با بیان اینکه در مکاتب مدیریتی انسان محور اصلی توسعه مدنظر قرار گرفته شده است افزود: باید نیاز به مهارت و تربیت نیروی انسانی ماهر در سیستم های آموزشی به یک نیاز در کشور تبدیل شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه همه سیستم های مدیریتی در کشور باید به سمت تقاضا محوری حرکت کنند گفت: سیاست ما جامع محور کردن آموزش های مهارتی در کشور بوده و در این میان تربیت نیروی انسانی ماهر به عنوان اصلی ترین هدف تعیین شده است.

وی از شروع یک تحول عظیم در سیستم آموزش فنی و حرفه ای در سال های اخیر خبر داد و گفت: طی دو سال اخیر توانستیم تعداد مراکز آموزشی جوار کارگاه را از 90 مرکز به 631 مرکز برسانیم و معتقدیم هیچ دیواری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سرمایه اجتماعی نباید وجود داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اینکه به دنبال یکپارچه سازی مهارت، تجربه و تحصیل هستیم اضافه کرد: 40 درصد از دانش آموختگان دانشگاهی در کارگاه ها و آموزشگاه های این سازمان آموزش مهارتی می بینند.

در ادامه این نشست رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت: امروز تلفیق دانش، مهارت و نیاز بازار کار نظام آموزشی کشور به شدت احساس می شود.

بهروز رحیم زاده با اشاره به اینکه آموزش های علمی و مهارتی باید هماهنگ با استعداد استان و نیاز بازار کار تعریف شود افزود:  توسعه کشور از مسیر تربیت نیروی انسانی ماهر می گذرد.

وی با تاکید بر نقش مهارت در توسعه اشتغال تصریح کرد: یکی از سیاست های کلی ابلاغی اقتصاد مقاومتی تامین شرایط و فعال سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه های انسانی، علمی و مهارتی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت های اقتصادی است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطرنشان کرد: مهمترین راه رسیدن به کشور پیشرفته و توسعه یافته توجه به نیروی انسانی ماهر است.

۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید