اخبار

با هدف توسعه ظرفیت آموزش‌های مهارتی؛

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وارد اردبیل شد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وارد اردبیل شد
معاون وزیر و رئیس آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف توسعه ظرفیت آموزش‌های مهارتی در استان وارد اردبیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و هیات همراه طی سفری دو روزه 16  و 17 مرداد ماه سال جاری در سی و ششمین سفر استانی خود به استان اردبیل سفر کرد.

 

 علی اوسط هاشمی در پاسخ  سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان استان در خصوص اهداف سفر وی به استان گفت: هماهنگی با مقامات استان اعم از استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و در سفر به شهرستان ها جهت نشست با فرماندارن و مسئولین محلی عنوان کرد.

 

 در ادامه هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در این دیدار ها  ان شاءالله بتوانیم آن جایگاه که شایسته جوانان این مملکت و نیاز اصلی و اساسی جامعه این مرزبوم ایجاب میکند، برسیم. جهت تغییرات شگرف و تاثیر گذار در حوزه دانش و تکنولوژی که اگر بر این مهم توام با آینده پژوهی به خوبی نیاندیشیم، بدون تردید خزان این بی توجهی کمتر از پدیده کووید 19 از نظر ریزش مشاغل و سلب فرصت ها نخواهد بود ولی اگر با درایت به مهارت بیاندیشیم و متناسب با توسعه کشور ها در خصوص مهارت آموزی کار کنیم می توانیم کشور را درامر آموزش و مهارت توسعه دهیم.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه با اشاره به کشورهای توسعه یافته در امر مهارت گفت: کشورهای توسعه یافته به این باور رسیده اند که باید در حوزه مهارت به انقلاب، وسعت تاثیرات تکنولوژی در بازار و تمام بخش های زندگی فکر کنند  وقتی این مهم در کشوری توسعه یافته مورد هدف گذاری قرار داده شده پس ماهایی که ایرانی هستیم و ایران مهد مهارت، چگونه نگرش، نگاه و برنامه خود را به این برنامه متوجه کنیم تا از عهده پاسخ به نیاز زمان برآییم و نگاه ها را توام با تحقیق به گونه ای شکل دهیم که تا هر کس به وسعت دید به فردای خود آنگونه تدبیر کند که به کسب موفقیت مناسب دست یابد.

 

در این سفر ناهید مسلمی معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت و رضا نصری، مدیرکل دفتر ریاست، حقوقی، روابط عمومی و امور بین الملل، رئیس سازمان را همراهی می کنند.

گفتنی است در مراسم استقبال عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رحیم زاده سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر کل، معاونین و رییس حراست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان حضور داشتند. 

۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید