اخبار

1500 نفر با اجرای طرح یارانه دستمزد در اردبیل مشغول به‌کار شدند

یارانه دستمزد
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل : بیش از 1500 نفر با گذشت 10 ماه از اجرای طرح پرداخت 30 درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد مشغول به کار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ بهروز رحیم زاده در تشریح جزئیات طرح پرداخت یارانه دستمزد گفت: این طرح در ۱۶ استان مرزی و محروم کشور با پرداخت ۳۰% درصد از دستمزد مصوب شورای عالی کار به کارفرمایان در قبال جذب نیروی کار جدید انجام می شود.

وی افزود: مطابق آخرین دستورالعمل اجرایی طرح یارانه دستمزد کارگاه های دارای مجوز و دارای کد کارگاهی تا ۵ برابر میانگین نیروی کار موجود بیمه شده می تواند کارجو جذب کند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: شرایط سنی برای کارجو  حداکثر ۳۷ سال است و برای کارجویان ذکور طول دوره خدمت به حداکثر سن افزوده می شود.

وی در تشریح شرایط بکارگماری افراد متقاضی در طرح یارانه دستمزد گفت: حداقل مدرک تحصیلی کارجویان دیپلم و بالاتر از آن در نظر گرفته شده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تاکید کرد: جهت بهرمندی کارفرمایان از مزایای طرح یارانه دستمزد کارگاه در زمان اجرای طرح باید فعال بوده و کارجو را طبق دستورالعمل بکار گرفته باشد.

رحیم زاده عنوان کرد: بیش از 1500 نفر با گذشت 10 ماه از اجرای طرح پرداخت 30 درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد مشغول به کار شدند.

پرداخت 30 درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: پرداخت یارانه دستمزد معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار منوط به پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه است.

وی خاطرنشان کرد: بنگاه های جدید التاسیس که از فعالیت آن کمتر از یکسال گذشته باشد نیز می توانند تعداد کل نیروی های بیمه شده را به عنوان کارجو به کارگیری و از یارانه دستمزد برخوردار شوند.

رحیم زاده افزود: حداکثر بهره مندی از طرح یارانه دستمزد برای هر شغل اولی به مدت ۱۲ ماه است.

وی ادامه داد: شغل اولی ها و کارفرمایان مشمول از طریق سامانه http://pyd.mcls.gov.ir نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

۵ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید