اخبار

برنامه ریزی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار

برنامه ریزی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار
مدیر امور اجتماعی استان اردبیل: پیشگیری از رواج آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید با محوریت اعتیاد پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ علی مهری در جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط های کار اظهار کرد: امروزه یکی از نگرانی‌های جدی در کشور گسترش و تنوع مسائل و آسیب‌های اجتماعی است که هیچ محیطی در این زمینه مستثنی نیست.

وی ادامه داد: جامعه کار و تولید یکی از این محیط‌ها است که با احتساب اعضای خانواده‌های آنها تقریباً نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شوند که این عدد نشان می‌دهد چرا توجه به این محیط برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقا سلامت اجتماعی مهم است. 

مدیر اجتماعی استان اردبیل در ادامه به برخی از مسائل و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با جامعه کار و تولید اشاره کرد و افزود: اعتیاد، خشونت، آسیب‌های فضای مجازی، طلاق، کودکان کار، اختلالات سلامت روان، اقدام به خودکشی از جمله آنها هستند.

وی افزود: یکی از مهم ترین اهداف ما در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل پیشگیری از رواج آسیب های اجتماعی در محیط کار  است و بر این باوریم که آگاهی بخشی و مبارزه با آسیب های اجتماعی جامعه هدف، نیازمند تدوین برنامه های دقیق ، زمان بندی شده و مدونی است که  می توان با ریشه یابی و ارائه راهکار از بروز این معضلات پیش گیری کرد.

مدیر امور اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: در همین راستا امور اجتماعی این اداره کل در سال جاری اقدام به تنظیم و اجرای برنامه هایی کرده است که از آن جمله می توان به برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محورهایی نظیر اعتیاد، فضای مجازی ،سلامت روان، فرزند پروری، مهارتهای زندگی اشاره کرد.

مهری اظهار کرد: حضور در کارگروه ها و شوراهای مرتبط با حوزه آسیب های اجتماعی وتعامل سازنده با این کارگروه‌ها از جمله اقداماتی است که به منظور رفع مشکلات اجتماعی پیگیری شده تا بتوانیم به نتایج قابل قبول دست یابیم.

وی بیان کرد: اقدامات اثرگذار و پیگیری های انجام شده در امور اجتماعی این اداره کل  نتایج خوبی داشته و مورد توجه دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل قرار گرفته است.

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید