اخبار

2 طرح کلان اشتغال روستایی در شهرستان مشگین به بهره‌برداری می‌رسد

اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: 2 طرح اشتغال روستایی مجتمع اقامتی و آبدرمانی و کارخانه فرآوری و بسته بندی عسل با سرمایه گذاری بیش از 15 میلیارد تومان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: قاسم رحیمی در سفر به شهرستان مشگین جهت بازدید از طرح های اشتغال روستایی و پیگیری طرح های سرمایه گذاری شستا با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لبه تماس خدمات دولت با مردم محسوب می شود، گفت: با توجه به تعدد و تنوع مخاطبین زیرمجموعه این وزارت در استان کوچکترین اهمال در انجام وظایف موجب بروز تنش یا آسیب اجتماعی خواهد شد.

امام جمعه شهرستان مشگین شهر با تاکید بر اینکه کار یکی از ارزشمندترین خصیصه های دینی است گفت: تلاش برای اشتغال جوانان و ارائه خدمات به قشر کارگر تلاش در جهت عزت آفرینی برای قشر محروم است.

حجت الاسلام و المسلیمن باوقار تصریح کرد: پیگیری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت سرمایه گذاری شستا در شهرستان مشگین برای اولین بار بعد از انقلاب ارزشمند و قابل تقدیر است.

در ادامه این سفر رحیمی با حضور در دو طرح اشتغال روستایی فرآوری و بسته بندی عسل و مجتمع اقامتی و آبدرمانی گفت: پیگیری های لازم جهت اعطای تسهیلات تکمیلی برای اتمام این بنگاه های اقتصادی انجام خواهد شد.

وی مبلغ سرمایه گذاری در این دو طرح را بیش از 15 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: نزدیک به 6 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از محل قانون حمایت و ایجاد ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده است.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت ها و کاهش سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی نیازمند حمایت شبکه بانکی از واحدهای تولیدی هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در پیگیری روند اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری شستا در شهرستان مشگین شهر گفت: در سفر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با احداث دو طرح سرمایه گذاری سردخانه 50 هزار تنی و گاوداری صنعتی 6 هزار راسی با هدف گشایش اشتغال موافقت شد.

رحیمی در توضیح روند اجرای این طرح ها گفت: تحویل قطعی زمین برای این دو طرح صنعتی انجام، تجهیز کارگاه عملیاتی شده و عملیات ساختمانی در حال انجام است.

مسئول پیگیری سرمایه گذاری شستا در اردبیل گفت: موانع موجود جهت تسریع در اتمام طرح‌ها پیگیری خواهد شد. 

 

 

 

۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۴
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید