اخبار

واحدهای موفق تولیدی در راه توسعه حمایت می‌شوند

اشتغال روستایی
استاندار اردبیل در بازدید از طرح‌های اشتغال روستایی از حمایت کامل برای توسعه طرح های موفق اقتصادی و تولیدی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اکبر بهنام جو در جریان بازدید و بهره برداری طرح های شهرک صنعتی اردبیل اظهار کرد:در سال گذشته بخش صنعت جهش خوبی داشته و حدود ۳درصد در این بخش رشد داشتیم و طرح های زیادی نیز در دست اجرا است که در صورت تکمیل، اشتغال زایی خوبی برای استان متصور هستیم .

وی از راه اندازی کارخانه قند پارلا کبیر در شهرک صنعتی شماره ۲ خبر داد و گفت: در این واحد ۱۵ نفر جذب شده و سه ماه آینده نیز ۳۵ نفر دیگر جذب می شوند و دو و نیم  میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک کار آفرینی تزریق شده و روزانه ۱۵ تن قند به بازار استان و استان های همجوار عرضه می شود که این میزان تا ۳۰ تن قابل افزایش است.

بهنام جو در راه اندازی خط دوم تولید روکش و چسب آریا چوب ساوالان خبر داد و گفت: واحد آریا چوب ساوالان از دو سال پیش تعطیل بوده که با همت سرمایه گذار و صاحب کارخانه مجددا به چرخه تولیل بازگشته است و روکش تولیدی نئوپان که  ۷۰ نفر در این مجموعه مشغول شده و خط تولید جدید نیز امروز راه اندازی شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: با افزایش اشتغال ۱۰۰ نفر دیگر در این واحد، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تصویب و در آینده در اختیار این مجموعه قرار می گیرد که توانایی صادرات محصولات خود را خواهند داشت.

وی افزود: خوشبختانه تولید این واحد روتین شده و خط های تولید راه اندازه شده و دستگاهای جدید و ماشین آلات خریداری شده نصب شده اند که تولید ملامینه، ام دی اف، نئوپان و غیر در این مجموعه تولید می شود.

این مسوول همچنین از تولید بیش از ۲۰۰تن توت فرنگی در استان خبر داد و افزود: شهرهای اردبیل و خلخال دارای آب و هوای مناسب برای تولید توت فرنگی گلخانه ای هستند و تولید توت فرنگی در این شهرستان ها رشد خوبی داشته است.

بهنام جو اضافه کرد: در مجموعه تولید محصول توت فرنگی در گلخانه ی شهرستان نمین از سه هزار متر مربع سوله سالانه ۴۵تن محصول برداشت می شود که در این واحد نیز ۱۵ نفر شاغل هستند که با تصویب تسهیلات مورد نیاز، به ۳۰ نفر افزایش می یابد و حدود ۷۵درصد محصول در داخل استان و بقیه به استان های همجوار صادر می شود.

گفتنی است استاندار اردبیل به همراه معاون امور اقتصادی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین نماینده بانکهای عامل از سه واحد بخش صنعت، چوب و کشاورزی بازدید و مشکلات و موانع موجود را بررسی و حل کرد.


۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۲۷
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید