اخبار

ملاک ایجاد اشتغال طرح‌های اشتغال روستایی بیمه است

اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: ملاک ایجاد اشتغال طرح های اشتغال روستایی بیمه تامین اجتماعی یا بیمه صندوق اجتماعی روستاییان است.
 
 اولین جلسه کمیته نظارت بر طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان اردبیل به ریاست ارژنگ عزیزی معاون هماهنگی اقتصادی استاندار و با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه‌های بخشی و بانک‌های عامل برگزار شد.
در این جلسه پرونده ۱۱ طرح و واحد تولیدی و اقتصادی که از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری دریافت تسهیلات بانکی کرده بودند مطرح و در رابطه با موارد عدم اجرای تعهدات تصمیمات لازم اتخاذ شد.
دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: ملاک ایجاد اشتغال طرح‌ها ایجاد اشتغال بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه صندوق روستایی است و طر‌ح‌هایی که به تعهدات خود عمل نکرده باشند بعد از اخطار کتبی تسهیلات دریافتی آنها دین به حال خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: اعطای تسهیلات با توجه به رسته فعالیت‌های بومی استان و با ارزیابی اهلیت سرمایه‌گذاران و متقاضیان تسهیلات انجام شده و نظارت سه مرحله‌ای نیز همزمان با عطای تسهیلات انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: بیمه تامین اجتماعی و بیمه اجتماعی روستائیان و کشاورزان ملاک اشتغال تعهدی طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان اردبیل بوده و نظارت کاملی بر تحقق اهداف اشتغال این طرح انجام می‌شود.

رحیمی از انتشار اسامی دریافت‌کنندگان تسهیلات یارانه‌دار اشتغال پایدار روستایی و عشایری و دریافت کنندگان وام مشاغل خانگی استان اردبیل در سامانه شفافیت خبر داد و گفت: کلیه اطلاعات دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و نیز تسهیلات مشاغل خانگی بالای ۵۰ میلیون ریال در سامانه https://shafaf.mcls.gov.ir قابل رویت است.

رحیمی با توضیح فرآیند پرداخت این تسهیلات یادآور شد: طبق قوانین، تسهیلات اشتغال روستایی به صورت چند مرحله به صاحبان طرح‌های اشتغالزا جهت جلوگیری از هرگونه انحراف و تحقق اشتغال هدف گذاری شده پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: بانک ها و دستگاه های اجرایی ضمن اقدامات قانونی هرگونه انحراف طرح های اشتغالزای روستایی را به دبیرخانه این طرح گزارش دهند.

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۱
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید