اخبار

50 درصد از جمعیت استان اردبیل تحت پوشش تامین اجتماعی است

اینفوگرافی کارگران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: نزدیک به 50 درصد از جمعیت استان اردبیل، شامل بیمه شدگان اجباری و اختیاری، افراد تحت پوشش و مستمری بگیران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی اظهار داشت: بیمه تامین اجتماعی 50 درصد جمعیت استان را زیر پوشش دارد که شامل بیمه شدگان اجباری و اختیاری، افراد تحت پوشش و مستمری بگیران است.

وی افزود: جمعیت کارگری بیمه شده این استان شامل 110 هزار نفر است که 40 درصد در بخش خدمات، 32 درصد در بخش کشاورزی و 28 درصد در بخش صنعت اشتغال دارند.

رحیمی بیان کرد: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان در مدت شیوع کرونا 4 اقدام حمایتی داشته که پرداخت 115 میلیارد تومان تسهیلات و پوشش نزدیک به 10 هزار نفر با عنوان بیمه بیکاری کرونا و 2 هزار نفر با عنوان بیمه کاری از جمله این موارد است. همچنین در این مدت تسهیلات ارزان قیمت یک میلیون تومانی طی دو مرحله به حساب سرپرستان خانوارهای واجد شرایط واریز شده و یارانه کمک معیشتی به صورت ماهانه به مبلغ 200 تا 600 هزار تومان به حساب خانوارهایی که درآمد ثابت نداشته و تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند واریز می‌شود.
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید