اخبار

سهمیه بیمه کارگران ساختمان در اردبیل به ۲۴ هزار نفر افزایش یافت

اینفوگرافی بیمه کارگران ساختمانی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: سهمیه بیمه کارگران صنعت ساختمان در استان اردبیل در سال ۱۳۹۶ حدود ۶ هزار نفر بود که این رقم در چهار سال اخیر با چهار برابر افزایش به ۲۴ هزار نفر رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی ر مصاحبه با خبرنگاران گفت: در برنامه بیمه کارگران صنعت ساختمان در استان اردبیل هفت درصد از حق بیمه را خود کارگران بیمه شده پرداخت می کنند و ۲۰ درصد مابقی نیز از محل درآمد صدور پروانه ساختمانی تامین می‌شود.

وی از پرداخت یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار برای ۱۳ هزار کسب و کار آسیب دیده از کرونا پس از شیوع کووید.۱۹ در استان اردبیل خبر داد و افزود: با پرداخت این تسهیلات این میزان شغل تثبیت و از وارد آمدن خسارت بیشتر به بخش اشتغال مردم جلوگیری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل همچنین با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای بیش از ۳۰ برنامه با محوریت سلامت جامعه کار و تلاش به مناسبت هفته کارگر در این استان این برنامه‌ها از پنجم تا ۱۱ اردیبهشت در واحدهای تولیدی و کارگری استان در حال اجراست.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل ۱۱۱ هزار کارگر بیمه شده و ۲۳ هزار و ۵۰۰ کارفرمای ثبت شده و ۹۰ هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی متعلق به جامعه کار و تولید و خدمات دارد.

۲۸ درصد از شاغلان استان اردبیل در بخش صنعت، ۳۲ درصد در بخش کشاورزی و ۴۰ درصد نیز در بخش خدمات مشغول فعالیت هستند.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید