اخبار

طرح‌های نیمه تمام تولیدی با حمایت صندوق کارآفرینی امید به بره‌بردای می‌رسد

وام صندوق کارآفرینی امید
اصغر نوراله زاده در سفر به اردبیل: طرح‌های نیمه تمام تولیدی با حمایت و اعطای تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید به بره‌بردای می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفتگو با رسانه ها در استان اردبیل گفت:در بازدید از طرح های اشتغال روستایی در استان اردبیل شاهد اجرای موثر قانون حمایت از ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری در این استان بودیم.

نوراله زاده ضمن تشکر از استاندار اردبیل و سایر مدیران استانی بدلیل تلاش هایشان در توسعه طرح های تولیدی گفت: مجموعه صندوق نیز با امکاناتی که در دست دارد بدلیل تلاش و نیت خیرخواهانه استاندار اردبیل با نهایت افتخار به توسعه استان کمک میکنیم وبا همکاری مجموعه های مربوطه و دستگاههای استانی امرتوسعه در استان شتاب می گیرد.

 وی با تاکید بر اهمیت نقش روستا در تولیدات افزود: روستا پایگاه اصلی تولید ملی در کشور است. طرح‌های محوری صندوق کارآفرینی امید برای تقویت و رشد روستاها، روستاهای بدون بیکار، هر روستا یک محصول و تشکیل صندوق‌های خرد محلی است و کسب و کارهای روستایی که مزیت رقابتی دارند شناسایی و از محل اعتبارات مشخص شده حمایت مالی می شوند و این یکی از رویکردهای صندوق کارآفرینی امید با محوریت روستای بدون بیکار می باشد.

مدیرعامل صندوق کارافرینی در ادامه با اشاره به بازدید از طرح های استان اردبیل و کمک های صندوق در دوران کرونا گفت: در این سفر طرحها و واحدهای صنعتی، گردشگری و خدماتی حمایت شده روستایی که راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده اند و برخی از طرحها نیز در حال تکمیل و راه اندازی می باشند، مورد بازدید قرار گرفتند؛ صندوق کارآفرینی در دوران کرونا در کنار مشاغل و صاحبان کسب وکارهای آسیب دیده قرار گرفت و سال گذشته با حمایت از هزاران کسب و کار خرد و کوچک در حد توان و بضاعت خود آنها را مورد حمایت مالی قرار داد و در استمهال و تنفس اقساط بدلیل شیوع ویروس کرونا و خسارات وارده به صاحبان طرحها و کارگاهها کمک میکنیم و واحدهایی که نیاز به تسهیلات اشتغال جهت تجهیز و راه اندازی فازهای بعدی خود دارند تسهیلاتی از محل اعتبارات پایدار روستایی و تفاهم نامه وزارت تعاون مصوب و پرداخت می گردد.

نوراله زاده با اشاره به 8سال فعالیت صندوق کارآفرینی امید در دولت تدبیر وامید گفت: نزدیک به ۸سال تلاش کردیم واحدها و کارگاههای صنعتی دارای ایده تولیدی را شناسایی و حمایت مالی کنیم و در استان اردبیل نیز واحدهای صنعتی خوب از جمله تولید شیرآلات؛ تولید سبد پلاستیکی؛ تولید شیشه خم اتومبیل؛ تولید صنایع برق و الکترونیک و همچنین طرح های گلخانه ای، کشاورزی، خدماتی و ...  را حمایت مالی نمودیم که امیدواریم باتصمیمات صحیح و بموقع در حمایت از واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال  کارنامه خوبی از صندوق در همه استانها و بخصوص استان اردبیل ارائه نماییم.

وی در پایان افزود: مشکلات و درخواستهای صاحبان طرحهای بازدید شده طی سفر دیروز و امروز به استان اردبیل را رسیدگی میکنیم و ضمن موانع زدایی و پشتیبانی از واحدهای تولیدی؛  مجموعه صندوق استان اردبیل نیز تمام تلاش خود را برای به نتیجه رسیدن تصمیمات متخذه انجام می دهد تا انشاله قبل از شهریورماه سالجاری طرحهای نیمه تمام را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید