اخبار

دو سال معافیت حق بیمه برای کارفرمایان

مشوق بیمه ای
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: کارفرمایانی که نیروی کار مورد نیاز خود را از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب کنند، به مدت دو سال از معافیت حق بیمه سهم کارفرما بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی گفت: طرح مشوق بیمه ای در چند سال گذشته با هدف تسهیل در جذب و بکارگماری فارغ التحصیلان دانشگاهی و تحرک بخشی به بازار کار از سوی وزارت کار به اجرا درآمده است. به دنبال شیوع ویروس کرونا، این طرح با رویکرد حمایت از کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید ادامه پیدا کرده است.

وی افزود: این طرح در حقیقت در راستای اجرای ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه موضوع معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در قبال به کارگیری نیروی کار جدید از بین دانش آموختگان دانشگاهی عملیاتی شده و مطابق شیوه نامه اجرایی این طرح، حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیل به مدت دو سال توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.

شرایط طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل استان اردبیل تصریح کرد: برای بهره مندی از مزایای این طرح، کارفرمایان باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور بوده و کد کارگاهی تامین اجتماعی داشته باشند و در سامانه مشوق بیمه ای ثبت نام کنند.

رحیمی تاکید کرد: در این طرح نیروهای کار جدید نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده، افزایش نیروها نسبت به لیست بیمه دو ماه قبل از ثبت نام کارفرما است.

وی اضافه کرد: نیروهای کار جدید که تمایل به ثبت نام در این طرح دارند نباید سابقه پرداخت حداکثر ۳۶ ماه حق بیمه و مدرک تحصیلی پایین تر از سطح کارشناسی و سن بیش از ۳۸ سال داشته باشند.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل در ادامه افزود: کارفرمایان می توانند نیروی کار جدید مورد نیازشان را بدون محدودیت و به هر میزان از بین فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی به بالا جذب کنند و از این طریق در تحرک بازار کار و کاهش آمار دانش آموختگان بیکار اثرگذار باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ در راستای حمایت از فارغ التحصیلان و کارفرمایان، سامانه مشوق بیمه ای به نشانی  https://moshavegh.mcls.gov.ir توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده و کارآفرینان و فارغ التحصیلان جویای کار در صورت تمایل می توانند برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنند.

 

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید