اخبار

استاندار اردبیل در جلسه شورای اشتغال کشور موضوعات مربوط به اجرای طرح اشتغال روستایی را تشریح کرد

کارگروه اشتغال کشور
استاندار اردبیل به نمایندگی از استانداران کشور در جلسه شورای اشتغال کشور به ریاست رییس جمهور موضوعات مربوط به اجرای طرح اشتغال روستایی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ استاندار اردبیل به نمایندگی از استانداران سراسر کشور در جلسه شورای اشتغال که با حضور رییس جمهور، جمعی از وزراء و معاونین وی در تهران برگزار شد، شرکت کرد و مباحث اصلی تسهیلات اشتغال روستایی مورد تشریح قرار داد.

اکبر بهنام جو در این جلسه اظهار کرد: تا سال ۹۹ بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای استان اردبیل پرداخت شده و برای تبین و سیاست‌گذاری در خصوص پرداخت مرحله پنجم وام های روستایی تصمیم گیری شده است.

وی با بیان اینکه اشتغال پایدار روستایی در استان اردبیل از اولویت های ما بوده است، تصریح کرد: این تسهیلات برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و در حال اجرای واحدهای تولیدی استان ها به جهت افزایش قیمت هایی که در سال گذشته رخ داد، در نظر گرفته شده  که استان اردبیل در این زمینه عملکرد قابل قبولی داشته است.

به پیشنهاد استاندار اردبیل افزایش سرانه اشتغال روستایی از ۱۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان مورد تصویب اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی در روستا و ایجاد واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: حداقل تا ۱۰ سال آینده از محل بازپرداخت تسهیلات برای استان ها سهیمه تخصیص داده شود.

بهنام جو تاکید کرد: با ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از میزان مهاجرت کاسته می‌شود و بر عکس به سمت مهاجرت معکوس پیش خواهیم رفت.

این مسئول با اشاره به کمترین میزان انحراف در تسهیلات پرداختی گفت: ۹۵ درصد تسهیلات و فعالیت‌ها موفق بوده و استان اردبیل یکی از استان‌های نمونه در این رابطه بوده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: ۴ بانک عامل برای اعطای تسهیلات اشتغال روستایی تعهد دارند که با هماهنگی و پیگیری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با کمترین فرایند اداری، تسهیلات مصوب در کمیته فنی و کارگروه اشتغال را در اختیار بخش سرمایه گذاری روستایی قرار دهند.

۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۷:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید