اخبار

با تامین ۹۰ میلیارد تومان منابع تسهیلاتی؛

ظرفیت مورد نیاز انبار محصولات کشاورزی به صورت کامل تامین می شود

انبار محصولات کشاورزی
استاندار اردبیل گفت: با موافقت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با تامین ۹۰ میلیارد تومان منابع تسهیلاتی جهت بهره‌برداری از ۵۶ سردخانه، نیاز انباری محصولات کشاورزی استان به صورت کامل پوشش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اکبر بهنام‌جو در تشریح مصوبات نشست مشترک با معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تخصیص ۹۰ میلیارد تومان منابع مالی در قالب تسهیلات جهت بهره‌برداری از ۵۶ سردخانه فضای مورد نیاز انبار محصولات کشاورزی در استان اردبیل تامین می‌شود.

وی افزود: سردخانه های اتمسفریک زیر صفر، بالای صفر و انبار های سرد مکانیزه از اولویت‌های مهم صنایع تبدیلی استان اردبیل هستند که نقش مهمی در نگهداری محصولات کشاورزی، تامین امنیت غذایی و تنظیم بازار دارند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر در سطح استان ۴۷ مورد سردخانه و انبار سرد مکانیزه به ظرفیت ۱۷۵ هزار تن به صورت فعال در حال بهره برداری هستند.

بهنام‌جو گفت: با توجه به اینکه نیاز استان به این صنایع ذخیره سازی ۴۰۰ هزار تن است، در حال حاضر برای ۵۶ مورد سردخانه و انبارهای سرد مکانیزه به ظرفیت ۲۷۵ هزار تن مجوز تاسیس صادر گردیده که با پیشرفت ۲۰ تا ۸۰ درصد در حال احداث هستند.

رئیس کارگروه اشتغال استان اردبیل خاطر نشان کرد: با تامین تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به مبلغ ۹۰ میلیارد تومان بر اساس جدول زمانبدی تدوین شده و با پرداخت این تسهیلات شاهد بهره برداری از آنها تا مرداد ۱۴۰۰ خواهیم بود.

استاندار اردبیل اعلام کرد: پس از بهره برداری نیاز حال حاضر استان به سردخانه و انبار تامین خواهد شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید