اخبار

شریعتمداری: مبعث، پیام‌آور عدالت و کرامت انسانی است

شریعتمداری: مبعث، پیام‌آور عدالت و کرامت انسانی است
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیام تبریک به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) این روز را پیروی بشر از تعالیم و رهنمودهای پیامبر عظیم الشان از یک‌ سو و رساندن بشر به سرمنزل کمال فردی، روحی و معنوی و تعالی زندگی اجتماعی و اصلاح وضع جوامع بیان کرد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی متن پیام بدین شرح است:
مبعث پیامبر اکرم (ص)، باشکوه ترین عید مسلمانان ، روز رستاخیز اعتقادی و عید عزت و شکوه بندگی در پیشگاه احدیت است.
مبعث، پیام‌آور عدالت و کرامت انسانی است. پیروی بشر از تعالیم و رهنمود های پیامبر عظیم الشان از یک‌ سو او  را به سرمنزل کمال فردی، روحی و معنوی و از سوی دیگر به تعالی زندگی اجتماعی و اصلاح وضع جوامع می رساند.
بعثت با «إقرء باسم ربّک الّذی خلق» شروع و با «ادع إلی سبیل ربّک بالحکمة و الموعظة الحسنة» دعوت همراه با حکمت ادامه یافت و آن را باید روز برافراشته شدن پرچم رسالتی ممتاز و بی‌نظیر در تاریخ بشریت دانست. 
حضرت محمد(ص)، سردمدار نهضت عدالت خواهی و آزادگی است، همچنان نیازمندیم تا روح آزادگی، روشنایی و حکمت را بیاموزیم و پیروی از خط مشی رسول اکرم (ص) را نقشه راه خود قرار دهیم که بی شک تنها راه رستگاری از مسیر پیروی تعالیم این انسان راستین و خاتم پیامبران می گذرد.
با تبریک و تهنیت فرا رسیدن مبعث پیامبر صلح،دوستی،مودت و اسوه حسنه نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) از خداوند متعال می خواهم توفیق پیروی کامل از  آموزه ها و رهنمودهای خاتم انبیاء(ص) را برای ملت شریف ایران به ویژه جوانان عزیز کشورم  فراهم سازد.
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید