اخبار

فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان برخوردار می شوند

بیمه مشاغل خانگی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالین مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی تعداد ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می شود، گفت: افراد بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن که دارای مجوز فعالیت مشاغل خانگی در ۱۴۹ رشته مورد نظر رشته های مرتبط با بخش کشاورزی، فرش، صنعت و خدمات و صنایع دستی و همچنین رشته های فرهنگ و هنری در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر بیست هزار نفر باشند می توانند از مزایا بیمه های اجتماعی نظیر مستمری بازنشستگی، پیری، فوت و از کار افتادگی بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اظهار کرد: متقاضیان در صورت تمایل به بهره مندی از این بیمه لازم است جهت ثبت نام و عضویت در صندوق، به سامانه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به آدرس www.roostaa.ir مراجعه کنند.

رحیمی گفت: مخاطبین جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاغل خانگی به آدرس https://mkh.mcls.gov.ir، قسمت قوانین و مقررات مراجعه کنید.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید