اخبار

شکایت کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل کاهش یافت

شکایت کارگری
مدیر روابط کار استان اردبیل: شکایت کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 8 درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ بختیار پاکمزد با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع کرونا و تاثیر مستقیم آن بر برخی از مشاغل بررسی ها نشان می دهد تعداد دعاوی ثبت شده در مراجع حل اختلاف استان 8 درصد کاهش یافته است.

بیش از 50 درصد از شکایات با سازش طرفین حل و فصل شد

وی با عنوان اینکه حفظ و صیانت از اشتغال موجود و شناسایی واحدهای مشکل دار از وظایف مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است افزود: تعداد 5 هزار 831 پرونده طی ده ماهه اخیر در مراجع حل احتلاف استان رسیدگی شده است که که بیش از 50 درصد از آن با سازش طرفین حل و فصل شده است.

طرح طبقه مشاغل و شرکت های خدماتی در 57 کارگاه به اجرا دارآمد

مدیر روابط کار استان اردبیل با عنوان اینکه برای اولین بار طرح طبقه مشاغل و شرکت های خدماتی در 57 کارگاه به اجرا دارآمد، اضافه کرد: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل با هدف جلوگیری از بهره‌کشی از نیروی کار، استقرار مناسبات صحیح کارگاه یا بازار کار در زمینه مزد و مشخص بودن شرح وظایف و دامنه مسوولیت مشاغل مختلف در کارگاه‌ٰهای بالای ۵۰ نفر اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: شرکتهای خدماتی پشتیبانی تامین نیرو پیمانکاران باید نسبت به تهیه و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل منطبق با جدول مزد و دستگاه پیمان دهنده با هر تعداد نیرو اقدام کنند.  

پاکمزد اظهارداشت: در راستای صیانت از نیروی انسانی و بهره‌وری نیروی کار، نسبت به اجرا  و نظارت طرح طبقه بندی مشاغل در جهت استیفای حقوق کارگران اهتمام ویژه خواهیم داشت.

انجام 3000 بازرسی در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط کار

مدیر روابط کار استان اردبیل اظهار کرد: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا درمحیط کار بیش 3 هزار بازرسی توسط بازرسین کار این اداره کل در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد که خوشبختانه امروز شاهد همه گیری این ویروس در محیط کار نیستیم.

 

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید