اخبار

اجرای ۶ برنامه با هدف حمایت از کارفرمایان و حفظ اشتغال در شهرستان اردبیل

اجرای ۶ برنامه با هدف حمایت از کارفرمایان و حفظ اشتغال در شهرستان اردبیل
مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل: با هدف حمایت از کارفرمایان و حفظ اشتغال موجود ۶ برنامه دولت در شهرستان اردبیل در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: رحیم یونسی همزمان با اولین روز دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد 10 ماهه این اداره گفت: با هدف حمایت از کارفرمایان و حفظ اشتغال موجود ۶ برنامه دولت در شهرستان اردبیل در حال اجرا است.

وی افزود: طرح پرداخت یارانه دستمزد یکی از مشوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پرداخت 30 درصد از هزینه نیروی کار شغل اولی به کارفرمایان است که با اجرای این طرح تا کنون 417 نفر در شهرستان اردبیل برای اولین بار صاحب شغل شدند.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل تصریح کرد: پرداخت مشوق بیمه به حساب کارفرمایان یکی از دیگر حمایت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارفرمایان است که هزینه بیمه تامین اجتماعی کارفرمایانی که اقدام به جذب نیروی کار از این طریق کرده اند به حسابشان پرداخت می شود.

یونسی اضافه کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مشاغل خانگی در راستای حمایت از مشاغل خرد از رسالت های دیگر این اداره می باشد که به 251 نفر مبلغ 2 میلیارد 330 میلیون تومان در شهرستان اردبیل تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: با شیوع کرونا و در راستای حمایت از کارفرمایان مبلغ 66 میلیارد و 300 میلیون تومان به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از این ویروس پرداخت شد.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل گفت: طرح پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری یکی از سیاست های دولت جهت حمایت از امر اشتغال در مناطق روستایی می باشد که از سال 97 در شهرستان اردبیل در حال اجرا است.

یونسی عنوان کرد: 11 مرکز مشاور در شهرستان اردبیل با رویکرد سمت دهی به کسب و کارها و سرمایه گذاران در حال فعالیت می باشند.

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید