اخبار

پرداخت دستمزد و مطالبات کارگری اولویت اصلی کارفرمایان باشد

معوقات کارگران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: کارفرمایان قبل از طرح شکایت کارگرhk در مراجع حل اختلاف و توقیف اموال نسبت به پرداخت دستمزد و مطالبات نیروی کار خود اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ در جلسه مشترک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، نمایندگان دستگاه‌های امنیتی و قضایی با مدیرعامل و نماینده کارگران شرکت پتروشیمی، مشکلات و مطالبات کارگری این واحد بررسی شد.

قاسم رحیمی در این جلسه گفت: ارج نهادن و حفظ کرامت انسانی و جلوگیری از هرگونه تنش در حوزه کارگری از اصلی‌ترین وظایف این اداره کل بوده و به هیچ عنوان عدم پرداخت دستمزد نیروی کار قابل قبول نمی‌باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه کارفرمایان با بی توجهی به پرداخت حق و حقوق نیروی کار اعتبار خود را نباید خدشه دار بکنند افزود: رویکرد این اداره کل، حل و فصل دعاوی کارگری و کارفرمایی قبل از طرح شکایت در مراجع حل اختلاف و توقیف اموال است.

وی با تاکید بر اینکه کارفرمایان پرداخت مطالبات کارگری را باید در اولویت پرداخت بدهی‌های خود قرار دهند تصریح کرد: مشکلات بخش خصوصی نباید گریبان‌گیر کارگران و دستمزد نیروی کار شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ در این جلسه مقرر شد که معوقات کارگران پتروشیمی اردبیل که عمدتا درحوزه نیروی بکارگیری شده در حفظ و حراست از این مجموعه است طبق زمان بندی توافقی پرداخت شود و در غیر اینصورت اقدام قانونی لازم انجام خواهد شد.


۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید