اخبار

دیپورت ۱۳ تبعه خارجی فاقد مجوز کار

اشتغال اتباع خارجی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ۱۳ تبعه کشور ترکیه که به صورت غیرقانونی در استان به کارگیری شده بودند توسط بازرسین شناسایی و دیپورت شدند.
قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه کمیته بررسی صدور و تمدید پروانه کار اتباع خارجی در اردبیل اظهار داشت: صدور مجوز کار اتباع خارجی تنها در راستای انتقال دانش، مهارت و تجربه برای جایگزینی با نیروی کار داخلی انجام می‌شود و برای بکارگیری اتباع بیگانه به غیر از این موارد هیچ مجوزی صادر نمی‌شود.

وی بیان کرد: آموزش نیروی کار ایرانی برای جایگزینی با این اتباع باید در دستور کار واحدهای تولیدی باشد و بتوانیم از ین ظرفیت در استان برای رونق تولید استفاده کرده و با انتقال دانش فنی شاهد افزایش کمی و کیفی تولیدات وحدهای تولیدی استان باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: تمامی مدارک علمی و گواهی‌های مهارتی اتباع خارجی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در صورت وجود نیروی متخصص و ماهر در این حوزه از توان نیروی داخلی استفاده شود و استفاده از نیرو‌های داخلی همواره مورد تاکید و اولویت اساسی است.

رحیمی تاکید بر اینکه احکام و جرایم سنگین متوجه آن دسته از کارفرمایانی خواهد بود که به صورت غیرقانونی اقدام به بکارگیری اتباع خارجی کنند افزود: ۱۳ نفر از تبعه کشور ترکیه که به صورت غیرقانونی در استان به‌کارگیری شده بودند توسط بازرسان این اداره کل شناسایی و دیپورت شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ تبعه خارجی با هدف انتقال دانش فنی با مجوز و پروانه اشتغال این اداره کل به صورت قانونی در استان مشغول کار هستند..

 

۱۸ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید