اخبار

تعاونی‌های فراگیر ملی حامی ۳ دهک پایین جامعه

تعاونی فراگیر ملی
مدیر تعاون استان اردبیل: شرکت تعاونی فراگیر ملی روستای شیران با ۴۵۰ نفر عضو اولیه در زمینه های کشاورزی و گردشگری تشکیل و وارد چرخه اقتصادی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ ناصر نعمتی در آیین شروع به کار شرکت تعاونی فراگیر ملی روستای شیران شهرستان نیر گفت: این شرکت تعاونی با موضوع فعالیت تهیه و اجرای طرحهای توسعه ای، شناسایی مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در منطقه، ایجاد خوشه های ارزش افزوده و زنجیره تولید تشکیل شد.

وی افزود: تهیه و اجرای طرح های کسب و کار در رشته های مختلف، ایجاد شبکه های بازار و شبکه های تعاملی و رسانه ای،  فعالیت های گردشگری،احداث هتل، مجتمع های تفریحی فرهنگی ورزشی، بوم گردی، پرورش ماهی، صادرات محصولات تولیدی از دیگر زمینه های فعالیت این شرکت تعاونی خواهد بود.

مدیر تعاون، استان اردبیل با عنوان اینکه تعداد 6 شرکت تعاونی فراگیر ملی در استان به ثبت رسیده اند افزود: گسترش عدالت اجتماعی و توزیع متوازن منابع و ثروت در سطح جامعه بخصوص در 3 دهک پایین درآمدی جامعه می باشد که در سا لهای اخیر مورد توجه وزارت متبوع واقع شده است و گذر از دیدگاه تعاونی های سنتی به تعاونی های نسل جدید مبتنی بر دانش را در بر می گیرد که در زمان تشکیل این نوع تعاونی ها ، 70% اعضا بایستی از سه دهک جامعه ، یعنی عشایر و روستائیان و یا تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده باشند.

نعمتی با بیان اینکه 450 نفر اعضا اولیه این شرکت تعاونی هستند گفت: با همت بلند هیات مدیره این شرکت تعاونی که حدود یکسال است با پشتکار توانسته اند مجموعه را به مرحله ثبت برسانند همزمان اقدامات خوبی در مسیر مطالعاتی انجام داده اند و بسیاری کارهای دیگر که ان شااله در آینده نزدیک شاهد برکات آن در منطقه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: طرح گیاهان دارویی که مطالعات آن انجام شده و فاز عملیاتی آن نیز ان شااله در سال زراعی جاری اجرا خواهد شد. طرح پرورش ماهی و کارخانه صنایع تبدیلی و بوجاری نیز در برنامه های این شرکت بوده و مقدمات آنها در حال برنامه ریزی است و طرح بوم گردی که حدود 100نفر متقاضی برای این امر تاکنون شناسایی شده است که اماده همکاری می باشند.

مدیر تعاون استان افزود: امیدوارم این حرکت خجسته در سال های بعد امید و تحرک را به به این منطقه هدیه داده و شکوه حرکت جمعی و اراده عمومی برای تغییر را به تجلی در آورد.

نعمتی با تاکید بر سرلوحه قرار دادن قانون جهت پیشگیری از هرگونه انحراف گفت:  فعالیت جمعی در بخش تعاون تیغی دولبه است که اگر از  مسیرخارج گردد ممکن است بذر ناامیدی و بدبینی را در جامعه بپاشد.

 


 

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید