اخبار

کارگران ساختمانی به لحاظ مکانی ساماندهی می شوند

ساماندهی مکانی کارگران صنعت ساختمان اردبیل
طی جلسه مشترک نهادها و دستگاه های مرتبط 3 مکان برای استقرار و ساماندهی کارگران صنعت ساختمان در شهر اردبیل نهایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ جلسه ساماندهی کارگران صنعت ساختمان صبح امروز با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده تشکلات کارگران صنعت ساختمان در محل فرماندری شهرستان اردبیل برگزار شد.

سید کاظم‌موسوی نماینده مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تاکید بر اینکه کرامت نیروی کار و کارگران صنعت ساختمان نباید خدشه دار شود گفت: تعیین مکان مناسب و درخور شانکارگران فصلی و ساختمانی با همکاری دستگاه های و نهادهای مربوط باید در اسرع وقت عملیاتی و اجرا شود.

وی با بیان اینکه مجلس آمادگی طرح و قانون‌گذاری در جهت حمایت از کارگران فصلی و ساختمانی را دارد افزود: افزایش سهمیه بیمه کارگران ساختمانی استان در راستایحمایت از این قشر ضعیف جامعه پیگیری خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ادامه این جلسه خاطرنشان کرد: ۳۱ هزار کارگر ساختمانی توسط انجمن صنفی کارگران صنعت ساختمانی در استان شناسایی و از لحاظ مهارتی رتبه‌بندی شده اند.

قاسم رحیمی با بیان اینکه افزایش سهیمه بیمه کارگران ساختمانی استان موضوع مهمی است از سال های گذشته به دنبال آن هستیم افزود: هم‌اکنون حدود ۲۵ هزار نفر از این افراد با حمایت‌های دولتی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه استقرار مکانی کارگران ساختمانی از مطالبات مهم و پذیرفته‌شده این حوزه است گفت: با توجه به اقلیم سردسیری استان به شدت نیازمند تهیه مکان مناسب برای کارگران صنعت ساختمانی با همکاری دستگاه های دخیل در این حوزه هستیم.

شهردار اردبیل در ادامه این جلسه اضافه کرد: ساماندهی کارگران ساختمانی از لحاظ مکانی مسئولیت اجتماعی شهرداری است و با اختصاص بودجه تهیه سه مکان در میدان وحدت، میدان توحید و میدان ایثار توسط شهرداری اردبیل شانیئت کارگران ساختمانی و روز مزد حفظ خواد شد.

 رئیس انجمن صنفی کارگران صنعت ساختمان  احداث مکان‌های سامان‌دهی در سه نقطه از شهر اصلی‌ترین مطالبه کارگران ساختمانی دانست و گفت: سهولت و دسترس‌پذیری باید در احداث این گرمخانه‌هاضروری است که مدنظر قرار گیرد.

 

۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید