اخبار

اشتغال و توسعه اقتصادی دو پیامد مهم کارآفرینی

پیام تبریک هفته کارآفرینی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در پیام تبریک خود به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی اشتغال و توسعه اقتصادی دو پیامد مهم کارآفرینی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان  اردبیل؛ در متن این پیام آمده است:

در دنیای امروز کارآفرینی به عنوان یک ارزش تلقی می شود و نقش محوری آن در کاهش آسیب های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست که قاعدتا لازمه رشد و توسعه  اقتصادی، توانمند سازی منابع انسانی، اشتغال زایی، استقرار و توسعه عدالت اجتماعی، حضور گسترده و فعال در بازارهای جهانی و فقرزدایی و افزایش امید به زندگی، توجه به مقوله کارآفرینی است.

با توجه به نقش ارزنده و مثبت کارآفرینی امروزه شاهد آن هستیم  جوامع بشری جهت دستیابی به ثبات اقتصادی و توسعه پایدار، ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی را مورد توجه قرار داده اند و بدون شک دستاورد راهبردی سیاست های کارآفرینانه دو پیامد مهم ایجاد اشتغال و پیشرفت اقتصادی است که هر دو در خدمت توسعه عدالت اجتماعی قرار می گیرند.

بی شک کارآفرینی سهم مهمی را در توسعه همه جانبه کشورها دارد و رشد فزاینده دانش، صنعت و فناوری در زندگی بشر  موجب شده تا کشورهای مختلف راهکارهای مناسب و مؤثری را برای بهره گیری هر چه بیشتر از کارآفرینی به عنوان یک علم نوین بیابند.

در ادامه این پیام آمده است: باور داریم دستیابی به اهداف آرمانی سند چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران و نیز تحقق اهداف برنامه ششم توسعه کشور مستلزم توسعه فرهنگ و دانش کارآفرینی به عنوان موتور محرکه این حرکت عظیم حائز عنایت و توجه ویژه ای است که می تواند ثبات اقتصادی و توسعه همه جانبه را برای وطن عزیزمان ایران اسلامی به ارمغان آورد.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت آغاز هفته کارآفرینی از همه بزرگوارانی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را شیوه زندگی و کسب و کار خود قرار داده اند تشکر می کنم و امیدوارم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با هم افزایی، تشریک مساعی و تعامل سازنده در این مسیر افتخار آفرین با گام هایی استوار حرکت نمایند.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید