اخبار

نیازهای تسهیلاتی واحدهای تولیدی تامین می شود

تامین نیاز تسهیلاتی واحدهای تولیدی
استاندار اردبیل: نیازهای تسهیلاتی سرمایه در گردش و ثابت واحدهای تولیدی با همکاری و قول مساعد مدیران عامل بانک ها تامین می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اکبر بهنام جو در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اظهار کرد: ۱۵ بانک مسوولیت پرداخت تسهیلات کرونا را برعهده دارند و تا پایان آخر آبان ماه تمام پرونده هایی که درخواست وام کرده اند باید تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد درخواست کننده های تسهیلات کرونا رانندگان تاکسی هستند گفت: تا بحال ۱۳  هزار و ۲۰۰ مورد فرم درخواست وام پر کرده اند که از این میزان ۸ هزار نفر وام خود را با نرخ سود ۱۲ درصد دریافت کرده و مابقی نیز باید تا پایان این ماه تعیین تکلیف کنند.

بهنام جو تصریح کرد: 2 هزار و 100 نفر سهمیه برای استان جهت استفاده از یارانه دستمزد در نظر گرفته شده که افرادی که در واحدهای گردشگری، صنعت و کشاورزی آسیب دیده اند و در حال حاضر بیکار هستند و چنانچه در واحد دیگری شاغل شوند وزارت کار یک سوم دستمزد آنها را تل یک سال به صورت یارانه پرداخت می کند.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در اعطای تسهیلات مشاغل خانگی نیز بانک های عامل توسعه  تعاون و رفاه کارگران باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا جذب حداکثر تسهیلات اتفاق بیافتد.

وی حوزه های کشاورزی، ارشاد، گردشگری و صنعت را جزو ردیف های تسهیلات مشاغل خانگی برشمرد و گفت: نزدیک ۵ میلیارد تومان به دو بانک عامل توسعه و تعاون و رفاه کارگران معرفی شده که باید با کاهش بروکراسی اداری این وام ها پرداخت شود.

لزوم حذف فرایندهای زاید در مسیر سرمایه گذاری

رییس شورای اشتغال استان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی مردم بیش از همه چیز به امید نیاز دارند، گفت: عملکرد شفاف و ایجاد اشتغال زایی در بخش خصوصی و دولتی در دل مردم امید ایجاد می کند و این مهم با همکاری و دلسوزی و وحدت امکان پذیر است.

بهنام جو ادامه داد: دستگاه های اجرایی آخرین آمار سرمایه درگردش و سرمایه ثابت واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی تحت نظارت خود را احصا و برای جبران کسری اعتبارات در جلسات اتی ارایه کنند تا از اعتبارات سفر رییس جمهور و بانک های عامل تامین بودجه شود.

استاندار اردبیل همچنین از دستگاه های حمایتی خواست آخرین وضعیت و مشخصات متقاضیان حایز شرایط اشتغال خود را احصا کنند.

بهنام جو گفت: راستی آزمایی اشتغال جدید شهرستان ها با محوریت فرمانداری ها انجام شود و باهماهنگی و همکاری ستاد اشتغال و سایت رصد در راست آزمایی اشتغال استان آمار واحدی برای شفافیت موضوع ارایه شود.

در این جلسه  اعضا کارگروه تخصصی اشتغال استان عملکرد و مشکلات موجود در حیطه وظیفه خود را تشریح کردند.

۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید