اخبار

کارفرمایان با بکارگیری افراد بیکار شده از کرونا یارانه می گیرند

یارانه دستمزد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: کارفرمایان با بکارگیری افراد بیکار شده از کرونا تا مدت یکسال 30 درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار را یارانه می گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در تشریح جزئئات طرح پرداخت یارانه دستمزد گفت: این طرح در 16 استان مرزی و محروم کشور با پرداخت 30% درصد از دستمزد مصوب شورای عالی کار به کارفرمایان در قبال جذب نیروی کار جدید انجام می شود.

وی با تشریح آخرین دستورالعمل اجرایی طرح یارانه دستمزد گفت: مطابق آخرین آیین نامه اصلاحی کارفرمایان با بکارگیری افراد بیکار شده از کرونا تا مدت یکسال 30 درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار را یارانه می گیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اظهار کرد: کارگاه های دارای مجوز و دارای کد کارگاهی تا 5 برابر میانگین نیروی کار موجود بیمه شده خود می توانند از طریق این طرح نیروی کار جذب کند.

رحیمی در تشریح شرایط بکارگماری افراد متقاضی در طرح یارانه دستمزد افزود: شرایط سنی برای کارجو حداکثر 37 سال است و برای کارجویان ذکور طول دوره خدمت به حداکثر سن افزوده می شود.

وی حداقل مدرک تحصیلی کارجویان را دیپلم و بالاتر عنوان کرد و گفت: به منظور بهرمندی کارفرمایان از مزایای طرح یارانه دستمزد، کارگاه در زمان اجرای طرح باید فعال بوده و کارجو را طبق دستورالعمل بکارگیری کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: پرداخت یارانه دستمزد معادل 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار منوط به پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه است.

وی خاطرنشان کرد بنگاه های جدید التاسیس که از فعالیت آن کمتر از یکسال گذشته باشد نیز می توانند تعداد کل نیروی های بیمه شده را به عنوان کارجو به کارگیری و از یارانه دستمزد برخوردار شوند.

رحیمی با بیان اینکه حداکثر مدت بهره مندی از طرح یارانه دستمزد  12 ماه است گفت: شغل اولی ها و کارفرمایان مشمول از طریق سامانه http://pyd.mcls.gov.ir نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید