اخبار

در دیدار استاندار اردبیل با معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر عنوان شد: حمایت از واحدهای تولیدی با هدف تثبیت و ایجاد اشتغال عملیاتی می شود

حمایت از واحدهای تولیدی
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: حمایت واحدهای تولیدی با نگرش تثبیت و ایجاد اشتغال جدید عملیاتی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عیسی منصوری در نشست مشترک با استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تمامی سیاست ها و برنامه های اشتغال این وزارت با نگاه تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال جدید بر اساس اولیت ها و مزیت های استان ها خواهد بود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره تحت تاثیر قرار گرفتن برخی از مشاغل از شیوع ویروس کرونا افزود: اعطای تسهیلات در 850 زیر رسته با تصویب ستاد ملی کرونا جهت حمایت از تثبیت اشتغال و کمک به کسب و کارهای آسیب دیده از بهار سال جاری آغاز شد و پرداخت آن فعلا ادامه دارد.

عیسی منصوری با تشریح طرح یارانه دستمزد در 16 استان مرزی کشور گفت: کارفرمایان در صورت بازگشت به کار و بکارگیری کارگران بیکارشده در دوران کرونا ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار را دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: تلاش‌ و پیگیری‌های استاندار اردبیل جهت حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی قابل تحسین بوده و عملکرد این استان در طرح یارانه دستمزد مناسب است.

منصوری اعلام کرد: با توجه به تفاهم نامه مشترک منعقده با بانک توسعه تعاون حمایت تسهیلاتی از شرکت های تعاونی تولید در چهارچوب مشخص عملیاتی می شود.

کمبود سرمایه در گردش نیاز اصلی تولیدکنندگان است

استاندار اردبیل در ادامه این نشست اظهار کرد: واحدهای اقتصادی استان اردبیل نیازمند توسعه و از همه مهمتر افزایش نیروی کار هستند که این امر با نظر مساعد و اعطای تسهیلات محقق می شود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا مشکلات واحدهای تولیدی در شرایط حاکم اقتصادی حل شود افزود: به جهت نوسات قیمت در بازار و افزایش قیمت مواد اولیه بیشتر واحدهای فعال نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش دارند تا چرخ اقتصاد و تولید در این استان بچرخد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: منتظر حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار جهت بازدید از واحدهای تولیدی و حل مشکل‌ این واحدها در استان اردبیل هستیم.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل نیز افزود: عدم اختصاص یارانه تسهیلات طرح اشتغال‌فراگیر از سوی دولت مشکل اساسی واحدهای تولیدی مشمول این طرح است و تسهیل در بهرمندی طرح‌های اشتغال پایدار روستایی نیمه تمام از تسهیلات متمم، افزایش دوران مشارکت و تنفس نیاز مهم طرح‌های روستایی است.

گفتنی است استاندار اردبیل با معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت پیگیری اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی استان دیدار و گفتگو کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید