اخبار

سرمایه گذاری شستا در صنایع پایین دستی معدن در خلخال پیگیری می شود

سرمایه گذاری شستا در صنایع پایین دستی معدن در خلخال پیگیری می شود
استاندار اردبیل : شهرستان خلخال دارای ذخایر معدنی بالا بوده و اقدامات لازم در راستای سرمایه گذاری شستا و راه اندازی صنایع پایین دستی معدن پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو در جلسه بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری خلخال با حضور مدیر عامل شستا تصریح کرد: علاوه بر استحصال معادن مختلف، صنایع بالادستی این استحصال از جمله کاتد و فروسیلیس نیز انجام می شود.

وی بیان کرد: با انجام سرمایه گذاری در این خصوص، زمینه فرآوری و اشتغالزایی فراهم و گسترده تر می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به توان بالای سرمایه گذاری شرکت شستا، خواستار ورود این شرکت برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف معدن، کشاورزی ، دامپروری و مشارکت در تکمیل فازهای فعالیتی کارخانجات این شهرستان شد.

بهنام جو افزود: خلخال زمینه سرمایه گذاری در بسیاری از حوزه ها را داشته و از جمله نیازهای مهم این شهرستان جذب سرمایه گذاری های جدید است که حمایت ها و همکاری های لازم در این خصوص انجام می شود.

سید غنی نظری   با تاکید بر توجه به مناطق محروم در خصوص سرمایه‌گذاری خواستار توجه به ظرفیت‌های مغفول مانده خلخال شد.

وی افزود: وجود معادن، ظرفیت‌های دامپروری و آب و هوای مستعد برای باغداری از جمله نکاتی است که می‌تواند با سرمایه گذاری در این بخش‌ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار موثر باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی انجام سرمایه گذاری در این شهرستان را برای پیشگیری از خام فروشی با اهمیت خواند و خواستار جذب سرمایه گذاران و مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری شستا در این خصوص شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ما نیازمند اشتغال پایدار هستیم و نبود زیرساخت موجب کمبود اشتغال در منطقه شده است.

 

۲۵ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید