اخبار

سرمایه گذاری کلان شستا در حوزه‌های معادن و توسعه دامپروری خلخال

سرمایه گذاری شستا در خلخال
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی: سرمایه گذاری کلان شستا در حوزه‌های معادن و توسعه دامپروری صنعتی در شهرستان خلخال با بررسی تیم کارشناسی عملیاتی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ محمد رضوانی‌فر روز جمعه در خلخال گفت:این شرکت سرمایه گذاری در بخش اکتشاف معادن زون معدنی منطقه و همچنین بهره برداری از معادن از پیش اکتشاف شده توسط شرکت امید رو در منطقه جنوب استان اردبیل را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اصافه کرد: در حال حاضر حدود ۲۵۰ طرح با حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مجموعه این شرکت در دست اجرا است.

وی گفت : اولویت سرمایه گذاری  این شرکت در  در ۲ بخش معادن و توسعه دامپروری خلخال  و کوثر بوده و بر این اساس مطالعات زون معدنی خلخال را آغاز و بصورت جدی استحصال معادن اکتشاف شده و راه اندازی کارخانه های بالا دستی و پایین دستی معادن منطقه مورد اقدام قرار می گیرد.

وی گفت:با توجه به وسعت کار در چهار  بخش فلزات ، خاک صنعتی ، سنگ آهن و فلزات قیمتی هم چون طلا و مس، سرمایه گذاری صورت گرفته برای اجرای این پروژه کلان رقم بالایی بوده و این امر منجر به اشتغال پایدار جمع بیشتری ازبیکاران منطقه خواهد شد .

مدیر عامل شستا اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی مناسب منطقه برای راه اندازی واحدهای دامپروری بزرگ در تلاش برای راه اندازی واحدهای دامپروری صنعتی و همچنین احداث کارخانه های فرآوری تولیدات دامی ولبنی در این منطقه هستیم.

رضوانی فر گفت:با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش خواهیم کرد تا سرمایه گذاری پیش بینی شده برای اجرای طرح های پیش بینی شده تا پایان نیمه اول سال آینده  به نتیجه رسیده و بخشی از این سرمایه گذاری به مرحله بهره برداری برسد .

وی بیان کرد: طبق هدف‌گذاری انجام شده حدود ۱۱۲ طرح تا پایان کار دولت تدبیر و امید و پیش از خرداد سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: در حالی سال مالی  امسال را به پایان رساندیم که سود خالص شرکت اصلی شستا نسبت به سال مالی گذشته حدود سه و نیم برابر افزایش یافته است .

سرمایه‌گذاری ۱۵ طرح دامپروری صنعتی را در کشور آغاز کرده‌ایم

رضوانی‌فر با اشاره به اینکه برای سرمایه‌گذاری استعدادهای هر منطقه و حوزه‌های تخصصی هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا لحاظ می‌شود بیان کرد: حوزه فعالیت ما برای سرمایه‌گذاری، سودآور بودن، داشتن توجیه اقتصادی و قرار گرفتن در زنجیره ارزش است. 

او گفت: علاوه بر سرمایه گذاری در دو بخش معادن  ودامپروری خلخال با توجه به فعالیت کارخانه های تولید محصولات چوبی این شرکت در منطقه اسالم استان گیلان در صورت رسیدن به توافق در استان اردبیل آماده برای احیای کارخانه نئوپان و توسعه فعالیتهای صنعتی این واحد نیز هستیم.

۲۵ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید