اخبار

۵۹۰۰ شکایت کارگری و کارفرمایی حل و فصل شد

شکایت کارگری و کارفرمایی
رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل: سالانه ۵۹۰۰ شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص استان بررسی و حل و فصل می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با موضوع بررسی مضوعات شهرستان گرمی برگزار شد گفت: ۱۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۷۰ طرح در قالب اشتغال فراگیر در استان پرداخت شد که امروز عدم تخصیص مبلغ یارانه از سوی دولت به بنگاه‌های اقتصادی مشمول این طرح تبدیل به مشکل جدی شده است.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل تصریح کرد: از 315 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان اردبیل مبلغ ۱۸ میلیارد تومان به طرح های اشتغالزای شهرستان گرمی پرداخت شده است.

وی با تشریح برنامه ها اشتغالی و سیاست های فعال بازار کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار جدید در قالب طرح یارانه دستمزد به کارفرمایان پرداخت می‌شود و متقاضیان جهت استفاده از این طرح به سامانه pyd.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

رحیمی با بیان انعقاد بیش از 2500 قرارداد طرح کاروزی در استان گفت: این طرح  با هدف پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرمایان یکی از مشوق‌های اشتغالی دولت جهت مهارت آموزی و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی است.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل افزود: ۷ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۸۵ میلیارد تومان به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شد.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل ادامه داد: سالانه ۵۹۰۰ شکایت کارگری و کارفرمایی در استان انجام می‌شود و هیات حل اختلاف جهت صدور آرای تجدید نظر در شهرستان گرمی مستقر شده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید