اخبار

تامین منابع تسهیلات مرحله پنجم اشتغال پایدار روستایی و عشایری تسریع شود

شروع پرداخت مرحله پنجم تسهیلات اشتغال روستایی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بر تسریع در تامین منابع تسهیلات مرحله پنجم اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ ارژنگ عزیزی در هشتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، اظهار کرد: با عنایت به تصویب و معرفی طرح های واجد شرایط برای دریافت تسهیلات بانکی از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری در مرحله پنجم به عاملیت صندوق کارآفرینی امید لازم است در تامین منابع این تسهیلات از طریق بانک مرکزی تسریع و وبا توجه به محدودیت فصل کاری در استان تا تخصیص منابع نسبت به پذیرش و تکمیل پرونده ها اقدام کنند.

وی افزود: آن تعداد از طرح هایی که با استفاده از تسهیلات منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری به بهره برداری رسید ولی بواسطه شیوع ویروس کرونا با مشکل مواجه هستند از طریق سیستم بانکی برای مدت زمان معینی تنفس داده شود.

عزیزی با اشاره به نظارت همزمان سازمان بازرسی و دیوان محاسبات بر انحراف طرح های روستایی گفت: طبق گزارش واصله از دیوان محاسبات انحراف این طرح ها کمتر از 5 درصد بوده و تمامی طرح ها از طریق دستگاه های اجرایی مربوط و بانک ها مرتبا رصد می شوند.

وی عنوان کرد: شناسایی سرمایه گذاران توانمند یکی از اولویت های اصلی کمیته فنی اشتغال روستایی در پرداخت تسهیلات و معرفی به بانک است.


۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید