اخبار

دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل افتتاح شد

شروع به کار طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل
دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل با هدف توانمندسازی نیروی کار توسط مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی و مسئولان حوزه اشتغال و نهادهای کارآفرین در ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در آیین افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل  با اشاره به تغییر نگرش دولت به مشاغل خانگی بعد از سال ۸۹ و نقش آن در اقتصاد خانوار گفت: حدود ۳۵۲ رشته مشاغل خانگی در کشور شناسایی شده و مجوز فعالیت دارد ولی تولیدات این مشاغل در زمینه بازاریابی و فروش، توزیع و آموزش و توانمندسازی دچار چالش است.

وی همکاری جهاد دانشگاهی در این سه بخش را موجب رفع دغدغه شاغلان و متولیان امر مشاغل خانگی دانست و اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در امر تواممندسازی و اقتصاد بازار و آموزش می تواند نقش محوری ایفاد کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اظهار کرد: تفاوت این طرح ملی با دیگر طرح‌های اجرا شده در محوریت قرار دادن توانمندسازی از طریق آموزش و بازاریابی متمرکز به جای پرداخت تسهیلات است.

قاسم رحیمی با بیان این‌که این طرح از سال ۸۹ در ایران راه‌اندازی شده است، افزود: توسعه مشاغل خانگی نقش مهمی در تحقق اهداف شعار امسال دارد و حمایت بیش از پیش از مشاغل خانگی در فضای شیوع کرونا ضروری است.

مهارت افزایی و تجای‌سازی محصول در قالب طرح توانمندسازی مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ طرح ملی توسعه مشاغل خانگی یک طرح دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجای‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی است.

سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی به عنوان یک ارگان تسهیل‌گر در اجرای این طرح در نظر گرفته شده است تا پروژه‌های مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی را به صورت هدفمند در بخش‎های مطالعه، ارزیابی، پایش، مستندسازی، مستندنگاری، ایجاد بانک اطلاعاتی، شبکه‌سازی و اتصال به بازار دنبال کند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید