اخبار

ارتقای نظام پاسخگویی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه اندازی سامانه شفافیت

راه اندازی سامانه شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت: به دستور وزیر و در راستای ارتقا نظام پاسخگویی ی سامانه شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ششمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارت در استان که با حضور  نماینده شهرستان مشگین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: به دستور وزیر سامانه شفافیت این وزارتخانه با رویکرد ارتقا نظام پاسخگویی به مردم ایجاد شد.

قاسم رحیمی افزود: اسامی دریافت کنندگان تسهیلات ارزان قیمت، اعضای هیات مدیره‌های هلدینگ‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و تمامی فعالیت های اقتصادی آنها در این سامانه موجود است.

وی افزود: در راستای رعایت شرایط فراگیر و عادلانه و ارائه خدمات به دور از تبعیض‌ این سامانه به نشانی shafaf.mcls.gov.ir برای اولین بار توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طراحی شددر اختیار عموم مردم قرار گرفت.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل افزود: امروزه سرعت انتشار  و دسترسی آزاد به اطلاعات به عنوان یک راهکار پیشگیرانه جهانی مبارزه با فساد باید مورد توجه قرار گیرد تا همه مردم بتوانند از امکانات ملی به صورت یکسان برخوردار شوند.

وی با تاکید بر لزوم نظارت های هوشمند و رصد به هنگام و دائمی، به قانون ارتقای سلامت نظام اداری اشاره کرد و اظهار داشت: نظارت مردمی و آزادی رسانه ای یکی از ابزارهای مهم در مبارزه با فساد در کنار سایر ساختارهای نظارتی موجود است.

مبارزه با فساد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورد

وی اظهار کرد: فراهم آمدن حق نظارت عمومی در اقدامات پیشگیرانه در حوزه فساد اداری و استفاده از مشارکت مردم در فرایند مقابله با فساد، تقویت وجدان کاری و حذف رانت خواری در کنار انضباط اجتماعی و فرهنگ خود کنترلی و عملیاتی سازی برنامه ارتقاءسلامت نظام اداری از دیگر راهکارهای مقابله با فساد است.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه‌های شفافیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: یکی از مواردی که توسط شخص وزیر پیگیری می شود این است که مدیران این وزارتخانه باید خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببینند که همواره با نظارت مردمی و رسانه‌ای مواجه هستند تا علاوه بر افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری زمینه فسادهای مختلف اداری و مدیریتی نیز از میان برداشته شود.

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید