اخبار

یارانه دستمزد به کارفرمایان خلخالی پرداخت می‌شود

پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان
رییس اداره تعاون، کار ور فاه اجتماعی خلخال از اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد حمایت از کارفرمایان خلخالی خبر داد و گفت: کارفرمایانی که اقدام به جذب کارگران سال اولی خود کنند ۳۰ درصد از حقوق ماهانه کارگران از سوی وزارت تعاون تامین خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ علیرضا خلیلی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خلخال افزود: مبلغ حقوق پرداختی از سوی دولت به ازای ۵۰ درصد از مجموع کارگران سال اولی واحدهای تولیدی ، کارخانه‌ها و کارفرمایان حدود هفت میلیون ریال می‌باشد.

وی اضافه کرد: این مزایا به کارفرمایانی تعلق می‌گیرد که سابقه بیمه تامین اجتماعی کارگران سال اولی جذب شده توسط آنها  کمتر از۶ ماه باشد.

او بیان کرد: سهمیه در نظر گرفته شده برای واحدهای کارگری امسال این شهرستان ۸۰ نفر بوده ولی با توجه به شناور بودن اعتبارات اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان اردبیل در صورت استقبال کارفرمایان از این طرح این تعددا به ۱۲۰ نفر قابل افزایش است.

خلیلی همچنین با اشاره به تعهد ایجاد اشتغال در این شهرستان گفت: امسال تاکنون برای ۱۴۹ نفر از بیکاران این شهرستان زمینه شغلی ایجاد شده که میزان ۹ درصد از مجموع تعهد ایجاد اشتغال خلخال  را شامل می‌شود.

او با بیان اینکه در سال گذشته خلخال در بحث انجام تعهد سهمیه اشتغال خود دو برابر سهم در نظر گرفته شده موفق به ایجاد اشتغال برای هزار و ۴۰۰ نفر شده است، گفت:عوامل متعددی از جمله شیوع بیماری کرونا و تعطیلی ۲ماه اول امسال واحدهای تولیدی وکارگری شهرستان از جمله عوامل کاهش تحقق این رقم می‌باشد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید