اخبار

از طریق ارتباط ویدئویی و با حضور معاون اول رئیس جمهوری؛

۱۰ طرح تعاونی استان اردبیل به بهره‌برداری رسید

افتتاح همزمان طرح های تعاونی استان اردبیل
۱۰ طرح بخش تعاون استان اردبیل روز چهارشنبه طی آیینی از طریق ارتباط ویدئویی و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در آیین بهره بردای از طرح ای تعاونی استان اردبیل با حضور معاون اول رئیس جمهور از طریق ارتباط ویدئویی انجام شد گفت: برای اجرای این طرح ها بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط فعالان بخش تعاون استان اردبیل سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: با بهره برداری از این ۱۰ طرح تعاونی، زمینه اشتغال  ۳۷۷ نفر در بخش تعاون استان فراهم شده است.

قاسم رحیمی بهره برداری از فاز اول واحد تولیدی پوشاک عرفان ارشق مشگین شهر را مهمترین و شاخص ترین طرح تعاونی بهره برداری شده در این آیین اعلام کرد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد ریالی برای تکمیل این طرح افزود: برای اجرای این طرح، از محل اعتبارات و تسهیلات اشغال روستایی و عشایری مبلغ ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سرمایه گذار تعاونی پرداخت شده است.

رحیمی، اشتغالزایی ۱۵۰ نفر، استفاده از فناوری نوین تولید پوشاک و به کارگیری نیروهای بومی را از جمله مزیت های این طرح تعاونی بهره برداری شده ذکر کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اعلام کرد: هم‌اکنون یک هزار و ۸۵۰ تعاونی در استان اردبیل فعال است و ۱۰۵ هزار نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۶۲۲ مورد از تعاونی های فعال استان اردبیل در بخش کشاورزی، ۵۰۴ مورد در بخش خدمات، ۲۵۴ شرکت در بخش صنعت، ۱۱۰ مورد در بخش مسکن، ۹۵ شرکت در تولید فرش و ۸۰ تعاونی نیز در بخش‌های تولیدی و توزیعی فعال هستند.

رحیمی گفت: میزان سرمایه ثبت شده تعاونی‌های استان اردبیل بیش از سه هزار میلیارد ریال است.

۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۲۲:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید