اخبار

۲۰ تعاونی برتر استان اردبیل تجلیل شدند

جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر اردبیل
۲۰ تعاونی برتر و برگزیده استان اردبیل در ۲۰ گرایش تولیدی، صنعتی و خدماتی روز چهارشنبه طی آیینی با حضور تعاونگران، کارآفرینان و فعالان اقتصادی و تولیدی این استان تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ برنامه تجلیل از این تعاونی‌های برگزیده در قالب پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر و همزمان با افتتاح ۱۰ تعاونی منتخب استان اردبیل از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در ناحیه صنعتی بخش رضی شهرستان مشکین‌شهر برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر و برگزیده این استان، از تشکیل ۱۰۶ شرکت تعاونی در سطح استان طی یکسال گذشته خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون حدود ۱۵ هزار نفر در بخش تعاون استان به کار، تولید و فعالیت اقتصادی مولد مشغول هستند.

وی افزود: برای حضور در پانزدهمین دوره انتخاب تعاونی‌های برتر استان اردبیل، 9۴۰ تعاونی از میان هزار و ۸۰۰ تعاونی فعال استان اردبیل حایز شرایط بودند که از این تعداد، ۲۰ شرکت به عنوان تعاونی‌های برگزیده این استان توسط کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب و معرفی شدند.

قاسم رحیمی گفت: هم‌اکنون یکهزار و ۸۵۰ تعاونی در استان اردبیل فعال است و ۱۰۵ هزار نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

وی بیان کرد: ۶۲۲ مورد از تعاونی‌های فعال استان اردبیل در بخش کشاورزی، ۵۰۴ مورد در بخش خدمات، ۲۵۴ شرکت در بخش صنعت، ۱۱۰ مورد در بخش مسکن، ۹۵ شرکت در تولید فرش و ۸۰ تعاونی نیز در بخش‌های تولیدی و توزیعی فعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، میزان سرمایه ثبت شده تعاونی‌های این استان را بیش از سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی با اشاره به فعالسازی ۱۲۲ شرکت تعاونی غیرفعال و راکد استان در سال های گذشته از طریق اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و سایر سیاست‌های حمایتی گفت: امسال حمایت از تعاونی‌های راکد و در حال فعالیت از محل تسهیلات اشتغالزا در سطح استان ادامه می‌یابد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید